Strona główna Sport Piłka ręczna Sięgnęli po brąz w finale Dolnego Śląska

Sięgnęli po brąz w finale Dolnego Śląska

0

Turniej finałowy piłki ręcznej chłopców z udziałem mistrzów stref wałbrzyskiej, legnickiej, wrocławskiej i jeleniogórskiej odbył się we Wrocławiu. Prowadzona przez trenera Krzysztofa Terebuna drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy zajęła ostatecznie trzecie miejsce.

Świdniczanie nie mieli szczęścia w losowaniu i w półfinale trafili na szkołę z Głogowa, późniejszego triumfatora całej imprezy. W meczu o brązowy medal nasi piłkarze ręczni pokonali rywali z Lwówka Śląskiego. Dodajmy, że srebro powędrowało na konto drużyny z Wrocławia. Drużynę piłkarzy ręcznych SP 105 w zdecydowanej większości tworzą zawodnicy trenujący na co dzień w ŚKPR-ze Świdnica. Nauczycielem jest Krzysztof Terebun. SP 105, a wcześniej Gimnazjum nr 3 współpracuje ze świdnickim klubem od bardzo dawna, a od 2009 roku tworzy klasy sportowe o profilu piłka ręczna.

Skład SP 105: Norbert Mirga, Dawid Pajdała – Aleksander Zelek, Jakub Stadnik, Kacper Kaczmarek, Aleksander Kuprin, Bartłomiej Gołembiowski, Miłosz Krawczyk, Krystian Nowakowski, Wiktor Szymanowski, Hubert Barcik, Mateusz Majczak, Szymon Miśkiewicz, Maciej Markowski, Kacper Przedpełski.

/ŚKPR/

Poprzedni artykułSmaki świata wracają na świdnicki rynek [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułRozśpiewane PaPaLi już w piątek. Kto wystąpi na świdnickiej scenie?