Strona główna Wydarzenia Marcinowice Rozdali środki na inwestycje w gminach. 150 tysięcy dla Marcinowic

Rozdali środki na inwestycje w gminach. 150 tysięcy dla Marcinowic

0

25 gmin otrzymało dotacje w ramach Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej. W piątek wicemarszałek Marcin Gwoźdź wręczył symboliczne promesy zwycięzcom konkursu, wśród których znalazła się także gmina Marcinowice.

Wsparcie z Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej samorząd województwa kieruje do gmin, szczególnie tych małych i dotkniętych problemami społecznymi od lat. Pieniądze z tego konkursu pomagają im w realizacji wielu zadań związanych z poprawą bezpieczeństwa mieszkańców czy wpływających na rozwój wsi w naszym regionie. − Staramy się pomagać tym samorządom, których budżet nie może samodzielnie udźwignąć wszystkich ważnych dla mieszkańców inwestycji czy projektów. Zależy nam na równoważnym rozwoju całego województwa, dlatego z wielką uwagą i konsekwentnie przekazujemy wielu gminom konkretne wsparcie finansowe. W tym roku przekażemy dofinansowania na łączną kwotę 3 mln 110 tysięcy złotych – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Preferowane projekty to: budowa i przebudowa chodników przy drogach lokalnych, parkingów, oświetlenia dróg i chodników (np. lampy led zasilane energią słoneczną), zatok autobusowych czy budowa przejść dla pieszych (obejmująca m.in. azyle drogowe, oznakowanie i oświetlenie). W sumie wnioski złożyło 75 gmin, a dotacje udzielono 25 z nich.

W Urzędzie Marszałkowskim obecni byli także wójt gminy Marcinowice Stanisław Leń oraz przewodniczący Rady Gminy Artur Fiołek, którzy odebrali z rąk wicemarszałka promesę w wysokości 150 000 zł. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na budowę zatoki autobusowej wraz z infrastrukturą techniczną i dojściami w miejscowości Wirki.

/UMWD, UG Marcinowice, opr. mn/

Poprzedni artykułWojsławickie rododendrony i azalie w rozkwicie. Szykują się atrakcje dla zwiedzających
Następny artykułWalka o prym w derbach regionu. Zapraszamy na RELACJĘ LIVE!