Strona główna 0_Slider Przebudowa „modliszówki” od jutra. Będą objazdy

Przebudowa „modliszówki” od jutra. Będą objazdy

6

Jeżeli tym razem nie dojdzie do nieprzewidywanych zmian, już w poniedziałek rozpocznie się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 379, łączącej Świdnicę z Wałbrzychem. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu i objazdami.

Tymczasowa organizacja ruchu ma zacząć obowiązywać 6 maja i obejmie odcinek „modliszówki” od skrzyżowania Wałbrzyskiej ze Słowiańską w Świdnicy do skrzyżowania z drogami powiatowymi 2910D (kier. Bystrzyca Dolna) i 2911 D (kier. Witoszów Dolny). Oznacza to, że odcinek ten będzie nieprzejezdny.

Objazd samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5t został wyznaczony drogą powiatową 2911D przez Witoszów Dolny i ulicą Jana Kochanowskiego do ronda im. Ireny Sendlerowej w Świdnicy (skrzyżowanie Wałbrzyskiej, Polnej Drogi i Kochanowskiego).

Objazd dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5t wyznaczono drogą krajową nr 35 oraz ulicami Świdnicy: Łączną, Wrocławską, Westerplatte, Śląską, Pionierów Ziemi Świdnickiej, Polna Droga (trasę objazdu oznaczono znakami).

Prace na odcinku ze Świdnicy do skrzyżowania u podnóża  Gór Wałbrzyskich mają potrwać około 5 miesięcy. Następne 6 miesięcy potrwa przebudowa odcinka do planowanego ronda w Modliszowie, zaś na końcu prace obejmą fragment od ronda w Modliszowie do istniejącego ronda na ulicy Uczniowskiej w Starym Julianowie, co wykonawca planuje zrealizować w ciągu kolejnych 5 miesięcy.

Jednocześnie informujemy, że robotami budowlanymi objęty jest cały zakres drogi DW379 Świdnica – Wałbrzych, w związku z tym wykonawca zwraca się o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przejazdów na tym odcinku – zaznacza Jacek Dwilewicz, kierownik robót ze spółki Polbud-Pomorze.

Przypomnijmy, poprzednio zakładano, że rozpoczęcie prac nastąpi 24 kwietnia. Pięć dni przed tym terminem Polbud-Pomorze poinformowało, że wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu i objazdów dla zmotoryzowanych musiało zostać przesunięte m.in. w związku z Rajdem Świdnickim-Krauze. Wtedy też, jako nowy termin startu robót i wprowadzenia objazdów wskazano 6 maja.

Zamykany odcinek DW379 (czerwony), objazd dla aut poniżej 3,5t (zielony), objazd dla aut powyżej 3,5t przez DK35 (niebieski). Podkład: OpenStreetMap

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułWalczyli o punkty z Oławą i Polkowicami! [FOTO]
Następny artykułStłuczka na Wyszyńskiego