Strona główna 0_Slider Ratownicy medyczni zmierzą się w regionalnych mistrzostwach

Ratownicy medyczni zmierzą się w regionalnych mistrzostwach

0

Powiatowe Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy po raz kolejny będzie gospodarzem Regionalnych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym. Swój udział zgłosiło 19 załóg z całego kraju. 8 maja rywalizację rozpoczną od zadania w wyjątkowym miejscu.

Rywalizujące drużyny będą musiały wykazać się wiedzą, sprawnością i skutecznością w udzielaniu pomocy. Czekają na nich zadania w kilku lokalizacjach, a zaczną od nocnej konkurencji w Sztolniach Walimskich. 9 maja karetki będą kursowały m.in. między Zamkiem Grodno, zalewem Witoszówka w Świdnicy i Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie. W każdym miejscu załogi będą miały kilka minut na wykonanie zadania. – Do końca ratownicy nie będą znali zakresu zadania. Wszystkie zostały przygotowane w oparciu o sytuacje, które już się wydarzyły w rzeczywistości albo są bardzo prawdopodobne – mówi Małgorzata Jurkowska, dyrektorka świdnickiego pogotowia.

Wykonanie zadań będą oceniali sędziowie z Jeleniej Góry, Legnicy i Ząbkowic. W role pozorantów wcielą się pracownicy świdnickiej stacji pogotowia oraz ich rodziny i znajomi.

Wyniki zostaną ogłoszone 10 maja w Zagórzu Śląskim. Sześć najlepszych załóg weźmie udział w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym, które zaplanowano na wrzesień.

/asz/

Poprzedni artykułGigantyczne uszkodzenia magistrali wodnej
Następny artykułKultowy horror Stephena Kinga w nowej wersji [ROZWIĄZANIE KONKURSU CINEMA3D]