Kilkaset biegaczek i biegaczy wzięło udział w 33. Ogólnopolskich Biegach Przełajowych „Bieg Pamięci Gross – Rosen” Rogoźnica. Do uczczenia ofiar byłego niemieckiego obozu zagłady co roku zapraszają LZS i gmina Strzegom.
Tradycyjnie rywalizację poprzedziło zapalenie znicza w miejscu pamięci w Rogoźnicy.
Uczestnicy, którzy zajęli czołowe miejsca w swoich kategoriach, nagrodzeni zostali statuetkami, medalami, pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci koszulek. Na wszystkich uczestników czekał przygotowany poczęstunek.
/red./
Zdjęcia z fb burmistrza Zbigniewa Suchyty


![Basen letni w Strzegomiu otwarty [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/20260620_Basen_letni_OSiR_Strzegom-11-238x178.jpg)







