Kilkaset biegaczek i biegaczy wzięło udział w 33. Ogólnopolskich Biegach Przełajowych „Bieg Pamięci Gross – Rosen” Rogoźnica. Do uczczenia ofiar byłego niemieckiego obozu zagłady co roku zapraszają LZS i gmina Strzegom.
Tradycyjnie rywalizację poprzedziło zapalenie znicza w miejscu pamięci w Rogoźnicy.
Uczestnicy, którzy zajęli czołowe miejsca w swoich kategoriach, nagrodzeni zostali statuetkami, medalami, pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci koszulek. Na wszystkich uczestników czekał przygotowany poczęstunek.
/red./
Zdjęcia z fb burmistrza Zbigniewa Suchyty

![45 wystawców i tłumy gości na Strzegomskim Jarmarku Wielkanocnym [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/20260329_Jarmark_Wielkanocny_w_Strzegomiu-96-238x178.jpg)
![Nowa stołówka w strzegomskiej „dwójce” oficjalnie otwarta [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/20260327_Stolowka_otwarcie_PSP2_w_Strzegomiu-1-238x178.jpg)






![Koncert z piosenkami Barbry Streisand już za tydzień w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)