Strona główna 112 „Piwosz” na placu Jana Pawła II, otwarte auto na Saperów. Interwencje straży...

„Piwosz” na placu Jana Pawła II, otwarte auto na Saperów. Interwencje straży miejskiej

3

Od 3 do 9 maja świdnicka Straż Miejska interweniowała 145 razy. Spośród wielu przeprowadzonych działań, strażnicy wybrali ich zdaniem najbardziej warte uwagi lub nietypowe, które opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

6 maja 2019 roku o godz. 14.30 operator monitoringu wizyjnego zauważył na Placu Jana Pawła II młodego mężczyznę, który siedząc na ławce degustował piwo i zagryzał je słonecznikiem. Na domiar złego, łupy ze słonecznika rzucał pod nogi choć kosz na śmieci miał w zasięgu ręki. Degustację tą przerwał patrol straży miejskiej, karząc mężczyznę wysokim mandatem karnym.

6 maja 2019 roku o godz. 20.00 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące otwartego pojazdu pozostawionego na ulicy Saperów z kluczykiem w stacyjce. Roztargniony kierowca mógł łatwo stracić pojazd. Skierowany na miejsce patrol dość szybko odnalazł właściciela samochodu, którego odwiedziny strażników kompletnie zaskoczyły. Strażnicy odebrali podziękowania, choć faktycznie należały się one osobie, która zauważyła kluczyki w stacyjce i poinformowała dyżurnego straży miejskiej.

9 maja 2019 roku o godz. 22.15 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące lekko ubranego mężczyzny przebywającego na ulicy Wrocławskiej w rejonie „żelaznego mostu”. Zgłaszający zaniepokoił się faktem, iż w dniu tym było wyjątkowo chłodno. Skierowany na miejsce patrol zastał znanego z wcześniejszych interwencji bezdomnego. Mężczyzna posiadał w torbie ciepłą odzież jednak, jak stwierdził nie było mu zimno i nie oczekiwał od straży żadnej pomocy. Już po godzinie (23.15) mieszkańcy budynku nr 31 przy ulicy Wrocławskiej zgłosili, że jakiś mężczyzna chodzi po klatce schodowej budynku i dzwoni do wszystkich mieszkań. Na miejscu patrol straży miejskiej zastał mężczyznę, z którym godzinę wcześniej rozmawiano. Nie był on w stanie wyjaśnić dlaczego niepokoił mieszkańców tej kamienicy. Ponownie odmówił przyjęcia jakiejkolwiek pomocy i wyszedł z budynku. W sytuacjach podobnych każdy potrzebujący może znaleźć pomoc w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, jednak musi na to wyrazić zgodę.

/SM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułZa nami II Świebodzicki Food Truck Festival
Następny artykułKoniec problemów z dojazdem strażaków pod wieżowce?