Strona główna Sport Inne Osiem medali naszych fighterów w Częstochowie

Osiem medali naszych fighterów w Częstochowie [FOTO]

0

W połowie kwietnia w Częstochowie rozegrano 26. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Taekwon-do Związku Sportowego Polskiej Unii Taekwon-do. W zawodach wzięło udział blisko 700 zawodników z 33 klubów z Polski oraz Czech, Mołdawii i Litwy. Świdnicki UKS Taekwon-do Gryf w mistrzostwach reprezentowało 14 zawodników, z których aż ośmioro kończyło imprezę na podium.

W kategorii dzieci w układach formalnych drugie miejsce zajął Jakub Jasinowski, natomiast Karol Kudela w tej samej konkurencji wywalczył trzecią lokatę. Drugą pozycję w konkurencji walk touch contact po dwóch wygranych pojedynkach zajął Jakub Fryc. W kategorii młodzików w walkach semi contact po czterech zwycięstwach, złoty medal zdobył Hubert Jasinowski, z kolei Weronika Borkowska po dwóch wygranych w semi była druga. Na szczególną pochwałę zasługuje zwycięstwo Weroniki w pierwszej walce, w której to nasza zawodniczka była od swojej przeciwniczki niższa o ponad głowę. W układach formalnych młodzików powiodło się tylko Maciejowi Dobrowolskiemu, który zakończył zmagania na drugim miejscu.

Bardzo dobrze w kategorii juniorów spisała się Karolina Malinowska oraz w kategorii seniorów Tomasz Paździora, którzy w tym roku debiutowali w nowych kategoriach wiekowych. Karolina zdobyła srebro w walkach light contact oraz srebro w układach formalnych. Tomek wywalczył srebro w semi contact i brąz w układach formalnych. Jednym z sędziów zawodów był nasz były zawodnik, Jurek Brzostowski. Podczas ceremonii otwarcia zawodów miłym zaskoczeniem było przyznanie trenerowi UKS-u Taekwon-do Gryf, Waldemarowi Zdebskiemu statuetki zatytułowanej ”Człowiek Roku 2018”.

Poprzedni artykułZagraniczna rejestracja jak immunitet? Za śmiecenie kary nie będzie