Strona główna Wydarzenia Świdnica Niepełnosprawni przejdą ulicami Świdnicy

Niepełnosprawni przejdą ulicami Świdnicy

0

Już po raz 19. ulicami Świdnicy przejdzie barwny pochód przeciw dyskryminacji osób dotkniętych niepełnosprawnością. Radość życia manifestować będą podopieczni ośrodków rehabilitacyjnych, warsztatów terapii zajęciowej, szkół specjalnych i domów środowiskowych z całego powiatu.

Celem Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną jest uświadomienie społeczeństwu różnorodności tych osób, pokazanie ich zdolności artystycznych, możliwości, a także zwrócenie uwagi na bariery, które muszą pokonywać oraz propagowanie postaw otwartości, akceptacji i empatii. To również przeciwdziałanie ich wykluczeniu społecznemu, dyskryminacji, negatywnym stereotypom i uprzedzeniom. Ten dzień jest doskonałą okazją do integracji osób zdrowych i niepełnosprawnych.

Świdnickie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zaprasza na XIX Marsz Godności Osób z Niepełnosprawnością. Impreza jest otwarta dla wszystkich mieszkańców dla „małych i dużych”. Świętowanie rozpocznie się 8 maja o godzinie 13.30 na placu przed Urzędem Miasta przy ul. Armii Krajowej 49. O 13.15 rozpocznie się przemarsz ulicami Świdnicy do pl. Grunwaldzkiego, gdzie o 13.40 odbędzie się happening.

/opr. mn/

Poprzedni artykułKolarz i artysta. Premierowe obrazy Franciszka Jowika
Następny artykułNasze zwierzaki. Lekarz radzi: W podróży z pupilem