Strona główna 0_Slider Niedziela na sportowo. 108 ZDJĘĆ z II Biegu Papieskiego!

Niedziela na sportowo. 108 ZDJĘĆ z II Biegu Papieskiego!

0

Sporym zainteresowaniem mieszkańców cieszył się bieg rekreacyjny wokół zalewu w ramach festynu rodzinno-sportowego “Jan Paweł II papieżem sportowców”. Bieg był jedną z atrakcji trwającego cztery godziny festynu organizowanego nad zalewem Witoszówka. 

Trasa długości nieco ponad dwóch kilometrów wytyczona została wokół akwenu. Bieg miał charakter rekreacyjny, czas nie był mierzony. Na pierwszych 450 zapisanych uczestników przewidziano pamiątkowy medal. Oprócz biegu organizatorzy przygotowali dla mieszkańców również zawody kajakowe, gry i zabawy, a także pokazy. Impreza ma akcent charytatywny: zbiórka środków finansowych na rozbudowę i remont placówek dla osób niepełnosprawnych w Świdnicy i powiecie świdnickim.

– Do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu zaprosiliśmy całe rodziny. Atrakcji nie zabrakło, a każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Hasło imprezy – „Jan Paweł II papieżem sportowców” idealnie wpisało się w odbywające się w Świdnicy Dni Papieskie. Po bardzo dobrym przyjęciu pierwszej edycji imprezy, chcieliśmy po raz drugi zaakcentować i przypomnieć, jak wielka wagę do sportu i aktywności fizycznej przywiązywał nasz wielki rodak i przypomnijmy, patron naszego miasta – mówił Jan Czałkiewicz, p.o. dyrektora Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Organizatorami festynu są: Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z Urzędem Miejskim w Świdnicy, Świdnickim Ośrodkiem Kultury, Fundacją Łączy nas Football, Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy i Świdnicką Grupą Biegową.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/