Strona główna 0_Slider Muzyczny maj w Świdnicy: Od Mazowsza po Dodę

Muzyczny maj w Świdnicy: Od Mazowsza po Dodę

0

Koncerty chórów, występy przedszkolaków i uzdolnionej młodzieży, spotkanie z Mazowszem i Dodą. Maj będzie obfitował w wydarzenia muzyczne, na które będą w większości obowiązywały bezpłatne wejścia lub bilety w symbolicznych cenach.

3 maja

godz. 19.00 – 26. Świdnickie Noce Jazzowe “Muzyka Filmowa” – Paweł Janas, mistrz akordeonu (miejsce: Patio Rynek 43, w razie niepogody Klub „Bolko” pl. Grunwaldzki 11; organizator: Świdnicki Ośrodek Kultury; wstęp wolny).

5 maja

Ewangelicki Chór Kościelny z Jaworza wystąpi w Kościele Pokoju w Świdnicy.

godz. 17.00 – W Kościele Pokoju usłyszymy pieśni kościelne od XVII wieku po współczesność, które chórzyści zaśpiewają po polsku i w łacinie. W programie m.in. utwory Charlesa Gounoda, Mildreda Burtona, Waltera Hoflinga. Wstęp wolny.

8 maja

„A źródło wciąż bije” koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego, miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna ul. Franciszkańska 18

godzina 17.00

Koncert w wykonaniu Studia Piosenki MDK pod kierunkiem Mirosława Jabłońskiego. Usłyszymy m.in. takie utwory jak: Przedszkole, Zbroja, Encore, Opowieść pewnego emigranta, Ballada o bieli czy tytułowe Źródło. Wstęp wolny.

12 maja

godz. 18.00 – Koncert Zespołu Mazowsze w Kościele Pokoju; wstęp wolny, obowiązują wejściówki do odebrania w Informacji Turystycznej;

17 maja

godz. 17.00 – V Dziecięcy Festiwal Muzyczny „Barka Radości” w sali teatralnej ŚOK. Autorką pomysłu, aby w Świdnicy zorganizować festiwal muzyczny dla dzieci i nazwać go Barka Radości oraz organizować go w czasie obchodów dni św. Jana Pawła II patrona naszego miasta — pani Joanna Grębowska — Szpak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 315 w Świdnicy w latach 2011—2016. Wstęp wolny.

17 maja

godz. 19.00 – Jakub Moneta, Koncert organowy „Będę grał mojemu Bogu”, katedra w Świdnicy; wstęp wolny

18 maja

godz. 18.00 – nabożeństwo i koncert „Cały jestem Twój Maryjo”,
Chór Exultet pod dyrekcją Marty Monety, katedra świdnicka

19 maja

godz. 19.00 – „Tyś jak skała”- koncert zespołu Dzień Dobry
parafia pw. NMP Królowej Polski, ul. Prądzyńskiego 2

20-21 i 29 maja

Festiwal Piosenki Przedszkolnej w sali teatralnej ŚOK.
20 i 21 maja, godz. 10.00 – przesłuchania konkursowe, 29 maja godz. 10.00 – koncert finałowy

22 maja

godz. 18.30 – koncert „Dzikiego chóru” w sali teatralnej ŚOK, bilety 5 zł.

„Dziki Chór” to świdnicki chór mieszany – nowy zespół, założony w maju ubiegłego roku w Świdnickim Ośrodku Kultury przez Katarzynę Szymko-Kawalec. Członkami trzydziestoosobowej grupy chóralnej są lokalni muzyczni pasjonaci, którzy w śpiewaniu odnajdują radość i chcą ją przekazywać dalej.

„Dziki koncert” to pierwszy samodzielny występ w wykonaniu Dzikiego Chóru, usłyszymy go na deskach sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. W bardzo zróżnicowanym repertuarze znajdą się utwory klasyczne i gospelowe. Pojawi się również pieśń afrykańska w języku suahili, tradycyjna melodia amerykańska, i polskie, autorskie kompozycje stworzone specjalnie dla tego zespołu.

Dlaczego „Dziki”? Energetyczny, radosny, wyjątkowy, wymykający się schematom. Z zupełnie nowym, nieznanym świdnickiej publiczności repertuarem.

24 maja

Przegląd Piosenki Literackiej PaPaLi, sala teatralna ŚOK

Przegląd jest imprezą otwartą dla amatorów i posiada charakter konkursowo-promocyjny — to wydarzenie dla wszystkich, którzy kochają piosenkę literacką. Całość wieńczy koncert laureatów i gwiazdy wieczoru, którą w tym roku będzie Konrad Imiela. Dyrektor Teatru Muzycznego „Capitol” we Wrocławiu nie tylko wystąpi wystąpi z recitalem, ale też poprowadzi warsztaty i zasiądzie w jury konkursu.

10.00 – 14.30 – konkurs i podsumowanie przewodniczącego Jury
18.30 – 20.00 – koncert laureatów i gwiazdy wieczoru

Bilety 10 zł / 8 zł (dla seniorów) | w dniu imprezy: 15 zł / 13 zł (dla seniorów); do nabycia w sekretariacie Świdnickiego Ośrodka Kultury – Rynek 43, boczne wejście (pn.-pt. godz. 8.00–16.00), Galeria Fotografii, Rynek 44 (w godzinach otwarcia galerii: wt.-pt. godz. 14.00–18.00, sob. 12.00–16.00) oraz online na stronie ŚOK.

31 maja

godzina 16.00 – koncert zespołu Arka Noego, Rynek

godzina 19.00 – koncerty w ramach Dni Świdnicy na stadionie OSiR-u, wystąpi m.in. Doda

Poprzedni artykułDni Papieskie po raz czternasty [PROGRAM]
Następny artykułNie ma wody na osiedlach Zarzecze i Zawiszów oraz w części śródmieścia