Strona główna Kultura Młodzi muzycy na warsztatach z kompozytorem

Młodzi muzycy na warsztatach z kompozytorem [FOTO]

0

Muzycy kontra nowoczesna technologia – jak wygrać? Na to pytanie, zadane podczas warsztatów dla uczniów świdnickiej szkoły muzycznej odpowiedział Paweł Pudło, kompozytor, reżyser, producent muzyczny.

Ponad 20 uczniów szkół muzycznych wzięło udział w warsztatach zorganizowanych przez Fundację Dobrej Muzyki oraz Świdnicką Szkołę Muzyczną 1st. i Społeczną Szkołę Muzyczną 2 st. Kompozytor opowiedział o możliwościach, jakie daje nowoczesna technika, o tym że nie używa ołówka do pisania nut i dlaczego lubi pracować z muzykami.

Młodzi adepci sztuki przekonali się o tym, że przy nagrywaniu nowej muzyki praktycznie nie do odróżnienia są nagrania żywych muzyków i sample  komputerowe. Było to dla niektórych dużym zaskoczeniem. Nie zabrakło praktycznych rad, co zrobić by być lepszym od komputera, i jak istnieć na dzisiejszym rynku muzycznym.

Dwoje najaktywniejszych uczestników wygrało nagrody – płyty CD z muzyką Pawła Pudło.

Warsztaty z kompozytorem odbyły się w ramach programu Zamówienia Kompozytorskie, przy okazji projektu Missa Brevis – Paweł Pudło, prawykonanie kompozycji w Kościele Pokoju w Świdnicy. Koncert odbędzie się 26 maja, w niedzielę, o godzinie 19.00. Wstęp jest wolny. Organizatorzy serdecznie zapraszają!

/opr. mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA3D]
Następny artykułŚwiętowali 20-lecie powiatu. „Dołożył niemałą cegiełkę dla poprawy życia lokalnej społeczności” [FOTO]