Strona główna Wydarzenia Ksiądz Lemański o proboszczu ze Stanowic: „wypociny aroganckiego klechy”

Ksiądz Lemański o proboszczu ze Stanowic: „wypociny aroganckiego klechy”

18

Głośnym echem odbiły się wypowiedzi proboszcza ze Stanowic, zamieszczone na twitterze. Aktywność księdza Sławomira Marka ostro skomentował ks. Wojciech Lemański.

Zdjęcie ze strony UM w Strzegomiu

Nie po raz pierwszy jeden z najbardziej rozpoznawalnych duchownych  odniósł się do wpisów proboszcza ze Stanowic (o czym pisaliśmy TU). Na portalu społecznościowym ks. Lemański napisał: Po pogrzebie Kory prostackie uwagi tego księdza skomentowałem zwracając się do niego -„klecho”. Niektórzy, co bardziej ortodoksyjni i wrażliwi na krzywdy polskiego duchowieństwa, zarzucali mi wtedy zbyt ostry język wobec przedstawiciela polskiego kleru. Kolejna wypowiedź tego osobnika zdaje się potwierdzać słuszność i trafność tamtej mojej reakcji. Szkoda, że wtedy nie zareagowała na wyczyny ks. proboszcza kuria diecezjalna i ksiądz biskup. Być może w ślad za upomnieniem i biskupią przestrogą przyszłoby opamiętanie i wyciszenie. A tak, znów cała Polska może przeczytać chamskie i prostackie wypociny aroganckiego klechy.

Po wczorajszej rozmowie z biskupem świdnickim Ignacym Decem ks. Marek miał przeprosić „wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tymi wypowiedziami urażeni”. – Równocześnie Ksiądz Proboszcz zaświadcza, że w przyszłości będzie kierował się właściwym taktem wypowiedzi, tak aby nie generować kolejnych niepożądanych emocji – stwierdził rzecznik prasowy diecezji świdnickiej, ks. Daniel Marcinkiewicz. Mimo tej deklaracji, proboszcz nie zaprzestał aktywności, umieszczając w sieci zaangażowany politycznie wpis.

/asz/

Poprzedni artykułJedyny taki salon samochodowy w Świdnicy
Następny artykułTrybuny gotowe, ostatnie prace na stadionie w Żarowie