Strona główna Wydarzenia Jak wypożyczyć samochód żeby nie przepłacić – poradnik

Jak wypożyczyć samochód żeby nie przepłacić – poradnik

0

Poznań jest jednym z większych miast, w których usługi wypożyczalni samochodowych są bardzo popularne. Wypożyczenie samochodu to bardzo wygodne rozwiązanie, jednak może wiązać się z dodatkowymi kosztami. Niekiedy wynikają one z wyboru tzw. usługi niestandardowej, ale zdarza się, że koszty te są ukryte. Warto więc dowiedzieć się nieco więcej, zanim podpisze się umowę wypożyczenia samochodu.

Co zawiera opłata za wypożyczenie samochodu?
Większość wypożyczalni, np. wypożyczalnia aut w Poznaniu carfree.pl, pobiera wyłącznie dobową opłatę za wypożyczenie samochodu. Niestety zdarzają się także firmy, w których na klientów nakładana jest tzw. opłata przygotowawcza. Wówczas cena za dobę zwykle jest nieco niższa, ale w rzeczywistości bywa naprawdę wysoka. Z tego właśnie względu warto sprawdzić cenę jednostkową oraz wszelkie pozostałe warunki najmu, ponieważ to właśnie w nich może być mowa o opłacie przygotowawczej.

Każdy pojazd oferowany przez wypożyczalnie objęty jest polisą ubezpieczeniową. Jednak, aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto sprawdzić, od jakiej kwoty obowiązuje polisa. Jeśli szkoda jest wyceniona na mniejszą kwotę niż wykupione ubezpieczenie, to klient pokrywa ją z własnej kieszeni. Warto więc dopytać o tzw. dodatkową polisę, zapewniającą kompleksową ochronę przed dodatkowymi kosztami.

Za co płaci się dodatkowo?
Wypożyczenie samochodu jest bardzo proste, zwłaszcza w Poznaniu, o czym więcej można przeczytać w tekście Gdzie wypożyczyć samochód w Poznaniu? Przed podpisaniem umowy warto jednak sprawdzić nie tylko wymienione kwestie, ale również opłaty dodatkowe. Bardzo często wypożyczalnie stosują limity kilometrów, co oznacza, że podana cena za dobę obowiązuje do momentu przekroczenia ustalonej liczby kilometrów. Później za każdy kolejny kilometr doliczana jest dodatkowa opłata.

Usługa wypożyczenia samochodu może być droższa także wtedy, gdy konieczne jest wypożyczenie nawigacji samochodowej bądź fotelika dziecięcego. Dodatkowe koszty można ponieść również w sytuacji, gdy auto odda się w innej lokalizacji niż wyznaczona lub po godzinach pracy wypożyczalni. Jeśli chodzi o kaucję, to nie zawsze jest ona pobierana – warto dopytać o tę kwestię przed podpisaniem umowy.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPocięte, oblane i popisane. Kolejne wyborcze banery zniszczone
Następny artykułStraż miejska szuka pracowników