Strona główna 0_Slider III Puchar Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi. Trwają zapisy!

III Puchar Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi. Trwają zapisy!

1

Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Świdnicy, wzorem uprzednich lat, już w najbliższą sobotę, 18 maja 2019 r. organizują zawody III Pucharu Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Zawody odbędą się w formie IV Memoriału poświęconego pamięci funkcjonariusza Służby Więziennej plut. Wojciecha Jastrzębia, który zmarł nagle w 2014 roku nie osiągając nawet 36 lat.

Wspomniany funkcjonariusz od 2009 r. z oddaniem i pasją pełnił służbę w Areszcie Śledczym w Świdnicy. Dla wielu był wzorem opanowania i profesjonalizmu, a do tego zawsze życzliwy, chętny do pomocy i otwarty na problemy drugiego człowieka. Wojciech Jastrząb znaczną część swojego życia poświęcił dla sportu. Był zawodnikiem startującym w zawodach Strong Man m.in. jako zawodnik grupy Mariusza Pudzianowskiego. Wygrywał również zawody zaliczane do cyklu mistrzostw Polski w tejże konkurencji, a w 2009 r. i 2010r. zajmował 8 miejsce w Mistrzostwach Polski Strong Man.

W celu uczczenia pamięci tego wyjątkowo życzliwego człowieka, oddanego służbie, administracja Aresztu Śledczego w Świdnicy organizuje memoriał. Do udziału w zawodach zostali zaproszeni funkcjonariusze wszystkich służb mundurowych z całego kraju (Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Służby Więziennej, Służby Celnej, Wojska).

Celem zawodów jest popularyzacja i rozpowszechnienie aktywności ruchowej jako formy zdrowego stylu życia i spędzania czasu wolnego, a także propagowanie dyscyplin siłowych. Ponadto istotna jest również integracja środowiska służb mundurowych.

Honorowy patronat nad imprezą pełnią: wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak, dyrektor generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński, dyrektor okręgowy Służby Więziennej we Wrocławiu płk Tomasz Raczyk, a także komendant wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinspektor Tomasz Trawiński

Organizatorzy zapraszają wszystkich funkcjonariuszy służb mundurowych do startu w zawodach. Wszelkie informacje dotyczące zgłoszeń znajdują się na stronie internetowej www.hotelosir.pl oraz w zakładce aktualności na stronie internetowej Aresztu Śledczego w Świdnicy.

Zaproszenie skierowane jest  również do osób niezwiązanych ze służbami mundurowymi, będą one mogły wystartować w XV Otwartych Mistrzostwach Dzierżoniowa.

Zawody odbędą się 18 maja 2019 roku w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, przy ul. Strumykowej 1. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

/kpt. Bartłomiej Perlak, Areszt Śledczy w Świdnicy, opr. red./