Strona główna 0_Slider Dziki Chór z dzikim koncertem w teatrze miejskim

Dziki Chór z dzikim koncertem w teatrze miejskim [FOTO]

0

Są muzycznymi pasjonatami, którzy w śpiewaniu odnajdują radość i chcą ją przekazywać dalej. Trzydziestoosobowa grupa chóralna „Dziki Chór” po raz pierwszy wystąpiła samodzielnie i zafundowała prawdziwą, muzyczną ucztę wszystkim uczestnikom koncertu, który w środę odbył się w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

„Dziki Chór” to świdnicki chór mieszany – nowy zespół, założony w maju ubiegłego roku w Świdnickim Ośrodku Kultury przez Katarzynę Szymko-Kawalec. Dlaczego „dziki”? – Słownikowa definicja słowa „dziki” to niezgodny z ogólnie przyjętymi normami, niestandardowy, nieuchwytny, nieoswojony, energiczny i żywiołowy, wzrastający w naturalnym środowisku – mówiła podczas środowego występu Szymko-Kawalec. W tym przypadku chodzi jednak przede wszystkim o energetyczność, radość, wyjątkowość i wymykanie się schematom.

Chcąc to udowodnić, „Dziki Chór” wystąpił przed świdnicką publicznością z nieznanym jej dotychczas repertuarem. Znalazły się w nim utwory klasyczne i gospelowe. Pojawiła się również pieśń afrykańska w języku suahili, tradycyjna melodia amerykańska, i polskie, autorskie kompozycje stworzone specjalnie dla tego zespołu.

/opr. mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułZa oknem stawiano im maszt. Mieszkańcy wywalczyli wstrzymanie budowy
Następny artykuł“Twój zawód – Twoja przyszłość”. Forum Zawodów Ziemi Świdnickiej już dziś