Strona główna Wydarzenia Żarów Co dalej z budową asfaltowni w Żarowie?

Co dalej z budową asfaltowni w Żarowie?

0

W poniedziałek odbyło się spotkanie władz gminy Żarów, radnych oraz przedstawicieli komitetu protestacyjnego „Nie dla otaczarni” w sprawie omówienia działań podejmowanych przez burmistrza w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla planowanej przez firmę Pro-Tra Building tzw. „otaczarni”.

W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele firmy Zielone Oko ze Świdnicy, która na zlecenie Urzędu Miejskiego w Żarowie przygotowała analizę postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy wytwórni mas bitumicznych.

Na wstępie burmistrz Leszek Michalak przedstawił zebranym działania, jakie były podjęte w tej sprawie w przeciągu ostatniego miesiąca, jaki minął od ostatniego spotkania, a Krzysztof Okrasiński omówił postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach w przypadku budowy wytwórni mas bitumicznych.

Po prezentacji wywiązała się dyskusja, w trakcie której przedstawiciele komitetu protestacyjnego dopytywali o możliwości podejmowania dodatkowych działań zmierzających do zablokowania budowy wytwórni mas bitumicznych. Jak zaznaczają przedstawiciele żarowskiego urzędu, wypowiedzi burmistrza Michalaka niosły jednoznaczną informację, że gmina podejmuje, zgodne z prawem działania, których celem jest zablokowanie inwestycji.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułVolvo za Volvo? MPK negocjuje zakup nowych autobusów
Następny artykułPocięte, oblane i popisane. Kolejne wyborcze banery zniszczone