Strona główna 0_Slider Bosmanat i folwark czekają na chętnych

Bosmanat i folwark czekają na chętnych [FOTO]

0

Majówka nie rozpieszcza wysokimi temperaturami słońcem, ale to znakomita pogoda do spacerów i aktywnego wypoczynku. Mieszkańcy Świdnicy i powiatu świdnickiego mogą m.in. popływać kajakiem lub rowerem wodnym albo odwiedzić folwark w Piotrowicach.

Od dzisiaj można ponownie korzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego nad zalewem Witoszówka w Świdnicy. Na gości czekają kajaki, rowery wodne oraz łodzie typu optymist. Bosmanat czynny będzie codziennie od godziny 12.00 do 19.00. Sezon potrwa do końca września. Za wypożyczenie sprzętu w zależności od czasu i dnia pływania trzeba będzie zapłacić od 6 do 12 złotych.

Na terenie dawnego, renesansowego zamku w Piotrowicach Świdnickich, w powstającym Folwarku – przyszłym Muzeum Technik Rolniczych, będzie można poczuć jak pachnie maj na wsi i spędzić ten czas w bliskości z naturą. Zaprezentowana zostanie historia, bogactwo i dorobek jednej z najważniejszych dziedzin aktywności mieszkańców Dolnego Śląska – rolnictwa. Podczas Majówki w Folwarku  można odpocząć na łonie natury, zjeść naturalne produkty, zwiedzić kolekcję zabytkowych maszyn oraz oglądać pokazy traktorów.

Majówka potrwa od 1-3 maja, w godzinach od 10.00 – 18.00.

Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułDwa maluchy do przygarnięcia [Aktualizacja]
Następny artykułZnamy wyniki Biegu Goplany [FOTO]