Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Będzie nowy Klub Seniora w gminie Świdnica

Będzie nowy Klub Seniora w gminie Świdnica

0

124,79 tys. zł. pozyskała gmina Świdnica na rzecz seniorów w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020. Wniosek o dofinansowanie opracowany został przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wkład własny do realizacji projektu wyniesie 31,2 tys. zł.

Wieloletni program „Senior+” jest skierowany do jednostek samorządu terytorialnego. Jego celem jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym osób starszych. W ramach środków Programu w gminie Świdnica powstanie Klub Seniora w Bystrzycy Dolnej.

Na potrzeby klubu zostaną zaadaptowane i wyposażone pomieszczenia na I piętrze budynku po byłej placówce oświatowej. W ofercie Klubu są zaplanowane między innymi: zajęcia edukacyjne, kulturalno-oświatowe, aktywności taneczno-ruchowej i sportowo-rekreacyjnej oraz aktywizacji społecznej. Oferta uwzględnia również wyjścia do obiektów kulturalnych, sportowych, rozrywkowych. Mamy nadzieję, że dzięki projektowi nasi seniorzy zyskają nową przyjazną dla siebie przestrzeń do spotkań, integracji – podkreśla wójt gminy Teresa Mazurek. Proponowane przez nas działania kierowane są zarówno do starszych, jak i do młodych. Do starszych, by uwierzyli, że starość to nie wyrok i nie musi oznaczać bierności, choroby i samotności. Do młodych, by im uzmysłowić, że starość może być czasem realizacji własnych pasji i marzeń, aby wszyscy przekonali się, że w jesieni życia czeka nas wszystkich wiosna możliwości.

/UG Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykułPodróż w czasie ze Świdnickim Bractwem Rycerskim [FOTO]
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Skwer Lecha Kaczyńskiego