Strona główna 112 8 kolizji w ciągu ostatniej doby. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność

8 kolizji w ciągu ostatniej doby. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność

0

Każdego dnia przyczyną wypadków, kolizji do których dochodzi na drogach, jest m.in. brawura, niedostosowanie przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów. Pomimo wielu apeli nadal znajdują się osoby, które swoją nieodpowiedzialną jazdą stwarzają duże zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu.

Tylko wczoraj na terenie powiatu świdnickiego doszło do 8 kolizji drogowych.
Miały one miejsce w Świdnicy na ulicach: Szarych Szeregów, Wojska Polskiego, Bystrzyckiej, Grodzkiej, Podmiejskiej, Zamenhofa oraz w Rynku, a także na drodze wojewódzkiej nr 382 na wysokości Świebodzic i w miejscowości Wiry w gminie Marcinowice.

Najczęstszą przyczyną tych kolizji drogowych były nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu – wylicza Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Z tego względu policja ponownie apeluje do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, o dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych. – Szczególną ostrożność zachowajmy również w rejonach przejść dla pieszych, a jeśli mamy utrudnioną widoczność, zdejmijmy nogę z gazu. Pieszych natomiast prosimy o noszenie elementów odblaskowych, a przed wejściem na przejście dla pieszych upewnienie się, że mogą bezpiecznie przejść na druga stronę – przypomina Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułNowe pracownie językowe w strzegomskim LO
Następny artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń