Strona główna Wydarzenia 7 zastosowań siarczanu magnezu, czyli soli Epsom

7 zastosowań siarczanu magnezu, czyli soli Epsom

0

Niestety nadal sól Epsom jest bardzo niedoceniana. Najczęściej wynika to jednak z faktu, że wiele osób nie ma pojęcia, jak właściwie powinno się ją wykorzystywać, aby móc czerpać z niej jakieś korzyści. Poznaj 7 najbardziej polecanych zastosowań siarczanu magnezu, które warto zacząć stosować.

Czym w ogóle jest sól Epsom?
Na samym początku warto zdawać sobie sprawę z tego, że wyglądem przypomina ona sól kuchenną, choć miewa też większe ziarna. Poza tym siarczan magnezu czda ma gorzki smak i jest neutralny dla skóry pH. Ma wiele różnych właściwości, takich jak oczyszczanie, odtruwania, działanie antybakteryjne, antyzapalne czy nawet odmładzanie. Powinien znaleźć się w każdym domu, tym bardziej że można wykorzystywać go z powodzeniem w wielu różnych sytuacjach, nie tylko bezpośrednio związanych z naszym zdrowiem.

Przeczyszczenie
W różnych sytuacjach, w tym np. przed zabiegiem chirurgicznym ważne jest oczyszczenie jelit. Dlatego stosuje się płaską łyżkę siarczanu magnezu i rozpuszcza w wodzie. Wizyta w toalecie jest pewna, jednak nie oznacza to, że można wykorzystywać to rozwiązanie regularnie, kiedy tylko chcemy się przeczyścić.

Zmiękczenie prania
Gdy zależy nam na tym, aby pranie nie było takie sztywne, to warto użyć 4 szklanki soli Epsom. Warto jednak dodać też kilkanaście kropelek wybranego olejku eterycznego, dzięki czemu pranie będzie też świeżo i piękne pachnieć.

Naturalny insektycyd
Nie chcesz pryskać roślin chemicznymi insektycydami i jednocześnie pozbyć się niechcianych owadów? Doskonałym rozwiązaniem może być stworzenie roztworu składającego się z soli Epsom oraz wody. Wystarczy spryskać zagrożoną roślinę, a pozytywne efekty będą gwarantowane.

Na ukąszenia i oparzenia
Jeśli nie chcemy wydawać sporej ilości pieniędzy na drogie preparaty na oparzenia i ukąszenia komarów, to warto po prostu sięgnąć po sól Epsom. Wystarczą dwie łyżki soli, które trzeba rozpuścić w wodzie. W przypadku ukąszeń warto zmoczyć gazę i zrobić okłady, a na oparzenia lepszym rozwiązaniem będzie spryskaniem skóry.

Do kąpieli
Zamiast brać niepewne suplementy diety, to można zdecydować się na naturalny składnik w postaci siarczanu magnezu, który warto dodać do kąpieli. Około 2 szklanki soli Epsom warto wsypać do kąpieli. Jednak lepiej, aby cały proces nie trwał dłużej niż 20 minut. W ten sposób nie tylko uzupełnimy magnez w organizmie, ale też eliminujemy bóle głowy, stawów oraz mięśni. Poza tym doskonale się odprężymy.

Czyszczenie płytek
Uniwersalność tej substancji nie zna granic. Toteż można zastosować go także do tego, aby skutecznie oczyścić płytki i fugi. Do mikstury trzeba też dodać płyn do naczyń. Warto podkreślić, że sól oczyści płytki, ale też doda im świeżego blasku. Ilość płynu do naczyń oraz siarczanu magnezu powinna być taka sama.

Usuwanie drzazg
Ten paten koniecznie trzeba zapamiętać, gdyż jest nie tylko sprytny, ale też po prostu skuteczny. Zamiast męczyć się podczas wyciągania drzazgi warto zanurzyć daną część ciała w roztworze z solą Epsom. Po kilku chwilach skóra się zmiękczy, a drzazgę będzie można szybko i łatwo wyciągnąć.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMłody ŚKPR za burtą Pucharu Polski ZPRP
Następny artykułMaturalne zmagania w cieniu alarmów bombowych [ARKUSZ/FOTO]