Strona główna 0_Slider Zbliża się początek remontu „modliszówki”. Będą objazdy

Zbliża się początek remontu „modliszówki”. Będą objazdy

9

24 kwietnia ruszy przebudowa drogi wojewódzkiej nr 379, łączącej Świdnicę z Wałbrzychem. W pierwszej kolejności wyremontowany zostanie odcinek ze Świdnicy do planowanego ronda w Witoszowie. Wykonawca prac już teraz ostrzega o utrudnieniach w ruchu.

Tymczasowa organizacja ruchu ma zacząć obowiązywać 24 kwietnia i obejmie odcinek „modliszówki” od skrzyżowania Wałbrzyskiej ze Słowiańską w Świdnicy do skrzyżowania z drogami powiatowymi 2910D (kier. Bystrzyca Dolna) i 2911 D (kier. Witoszów Dolny). Oznacza to, że odcinek ten będzie nieprzejezdny.

Objazd pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5t został wyznaczony drogą powiatową 2911D poprzez miejscowość Witoszów Dolny i ulicą Jana Kochanowskiego do ronda w Świdnicy.

Objazd pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5t odbywać się będzie drogą krajową nr 35 relacji Świdnica — Słotwina — Mokrzeszów – Świebodzice — Wałbrzych.

Jednocześnie informujemy, że robotami budowlanymi objęty jest cały zakres drogi DW379 Świdnica – Wałbrzych, w związku z tym wykonawca zwraca się o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przejazdów na tym odcinku – zaznacza Jacek Dwilewicz, kierownik robót ze spółki Polbud-Pomorze.

Prace na odcinku Świdnica – Witoszów mają potrwać około 5 miesięcy. Następne 6 miesięcy potrwa przebudowa odcinka od ronda w Witoszowie do planowanego ronda w Modliszowie, zaś na końcu fragment od ronda w Modliszowie do istniejącego ronda na ulicy Uczniowskiej w Starym Julianowie, co wykonawca planuje zrealizować w ciągu kolejnych 5 miesięcy.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułÓsmoklasiści zmierzyli się z matematyką [FOTO][ARKUSZ]
Następny artykułWojewoda daje 2 miliony na zabytki. Do Świdnicy trafi 100 tysięcy