Strona główna 0_Slider Wspaniały sukces. W województwie nie było na nas mocnych!

Wspaniały sukces. W województwie nie było na nas mocnych!

0

Co to był za dzień dla młodych świdnickich piłkarzy i piłkarek startujących w dolnośląskim finale 19. edycji Turnieju Piłkarskiego „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Zarówno zawodnicy Polonii-Stali Świdnica, jak i zawodniczki Żeńskiej Akademii Piłkarskiej MKS-u Polonia Świdnica stanęli dziś w Dzierżoniowie na najwyższym stopniu w kategorii wiekowej U-8!

Podopieczni Ryszarda Tyndla okazali się dominatorami kategorii wiekowej U-8, pewnie stając na najwyższym stopniu podium. Jesteśmy najlepsi w województwie i w szesnastce najlepszych drużyn w Polsce. Szkoda, że w tej najmłodszej kategorii rywalizacja kończy się na zmaganiach wojewódzkich, a w Warszawie powalczą jedynie starsi – drużyny U-10 i U-12.

Biało-zieloni całkowicie zdominowali zawody i w pełni zasłużenie uplasowali się na najwyższym stopniu podium. Jestem bardzo zadowolony z całej drużyny. Chłopaki mimo tak młodego wieku cały czas mnie zaskakują i praca włożona na treningach procentuje w takich turniejach. Szkoda, ze nasz udział kończy się na finałach wojewódzkich, bo fajną przygodą byłby wyjazd na Stadion Narodowy w Warszawie i rywalizacja z najlepszymi w Polsce – ocenia trener zespołu, Ryszard Tyndel.

Wyniki:

Faza grupowa
Polonia-Stal – Milicz 5:1 (Bösch 2, Stasiak, Traczykowski, Gawroński)
Polonia-Stal – Futgol Czarny Bór 5:0 (Głogiewicz 2, Bösch 2, Monica)
Polonia-Stal – Prochowiczanka Prochowice 5:0 (Gawroński 2, Traczykowski 2, Stasiak)

Ćwierćfinał:
Polonia-Stal – AP Dzierżoniów 2:1 (Gawroński, Traczykowski)

Półfinał:
Polonia-Stal – Siódemka Nowa Ruda 5:1 (Bösch 3, Traczykowski 2)

Finał:
Polonia-Stal – UKP Pieńsk 6:2 (Gawroński 2, Traczykowski 2, Głogiewicz, Bösch)

Skład: Michał Sobolewski, Feliks Dudek, Szymon Gawroński, Noah Bösch, Hubert Głogiewicz, Oskar Ożóg, Krystian Kopeć, Aleksander Stasiak, Kacper Monica, Szymon Traczykowski.

Polonia-Stal Świdnica reprezentowała nasz powiat we wszystkich kategoriach wiekowych podczas trwającej edycji Turnieju Piłkarskiego „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Rozpoczęło się od znakomitego drugiego miejsca zespołu trenera Przemysława Malczyka z rocznika 2007 (kategoria U-12). W wielkim finale ustąpiliśmy miejsca jedynie ekipie Śląska Wrocław, pozostawiając w pokonanym polu wiele znakomitych drużyn. W kategorii U-10 (rocznik 2009) chłopcy trenera Mariusza Krupczaka pożegnali się z rywalizacją w fazie ćwierćfinałowej.

Wielki sukces najmłodszych piłkarzy Polonii-Stali Świdnica podzieliły także zawodniczki Żeńskiej Akademii Piłkarskiej MKS-u Polonia Świdnica. Ten dzień należał w Dzierżoniowie do świdniczan. Zawodniczki trenerki Dominiki Soroty również zameldowały się na najwyższym stopniu podium, osiągając wielki sukces. Po trzech pewnych wygranych, w wielkim finale czekała na nas drużyna Ślęzy Wrocław, która podobnie jak nasza drużyna przebrnęła do niego bez żadnych problemów, strzelając jeszcze więcej goli. Bez wątpienia spotkały się ze sobą dwie najmocniejsze drużyny turnieju. W regulaminowym czasie był remis 2:2, a więc do rozstrzygnięcia potrzebna była seria rzutów karnych. W tym elemencie gry lepszy był nasz zespół, a „11” na wagę triumfu wykorzystała Kaja Kiliszewska. Organizatorzy turnieju wyróżnili również nasze zawodniczki. Zosia Malczyk otrzymała nagrodę dla najlepszej bramkarki turnieju, a Maja Błaszczyk dla najlepszej zawodniczki turnieju.

Należą się wielkie słowa uznania dla naszych młodziutkich piłkarek. Dzisiaj dziewczynki pokazały charakter, wielkie serce do walki i przede wszystkim to, że marzenia się spełniają, a ciężka praca przynosi efekty. Miałam wątpliwości czy dziewczynki poradzą sobie fizycznie, gdyż tego dnia nie dysponowaliśmy zawodniczkami rezerwowymi, więc wszystkie musiały grać w pełnym wymiarze czasu. Okazało się jednak, że drzemią w dziewczynkach olbrzymie pokłady energii. Jest to z pewnością nasz największy sukces, ale mam nadzieję, że to dopiero początek – skwitowała trenerka zespołu, Dominika Sorota.

Wyniki:
MKS Polonia Świdnica – Dragon Miszkowice 11:0 (Julia Błaszczyk 4, Kaja Kiliszewska 4, Marysia Jakacka 2 oraz Maja Błaszczyk)

MKS Polonia Świdnica – Olimpijki Wałbrzych 2:0 (Julia Błaszczyk, Maja Błaszczyk)

MKS Polonia Świdnica – Skarby Środa Sląska 8:0 (Julia Błaszczyk 3, Kaja Kiliszewska 2, Maja Błaszczyk 2 oraz Marysia Jakacka)

MKS Polonia Świdnica – Ślęza Wrocław (2:2) k. 1:0 (Maja Błaszczyk, Kaja Kiliszewska)

Skład drużyny: Zosia Malczyk, Julia Błaszczyk, Kaja Kiliszewska, Marysia Jakacka oraz Maja Błaszczyk

/MDvR/

Poprzedni artykułBrzdące do adopcji
Następny artykułWróciły z Mikołowa ze srebrem [FOTO]