Strona główna 0_Slider Uzdolnieni pływacy opanują świebodzicką pływalnię

Uzdolnieni pływacy opanują świebodzicką pływalnię

0

To będzie prawdziwa pływacka uczta. Już w najbliższą sobotę, 27 kwietnia na terenie świebodzickiej pływalni odbędzie się jedenasta edycja prestiżowych Ogólnopolskich Zawodów Pływackich w Sprincie. 

Organizator zawodów – Klub Sportowy Rekin Świebodzice spodziewa się udziału około 400 zawodników i zawodniczek z różnych zakątków województwa i kraju. Sportowe zmagania odbędą się na pływalni przy ulicy Mieszka Starego w Świebodzicach. Początek rywalizacji o godz. 9.30. Walka toczyć się będzie w aż ośmiu kategoriach wiekowych, z podziałem na dziewczęta i chłopców: A – rocznik 2002 i starsi, B – rocznik 2003, C – rocznik 2004, D – rocznik 2005, E – rocznik 2006, F – rocznik 2007, G – rocznik 2008 i H – rocznik 2009. Na uczestników czekają oczywiście cztery style – dowolny, klasyczny, grzbietowy, motylkowy, a także sztafety. Ceremonia zamykająca imprezę rozpocznie się około 17.00 na terenie pobliskiej hali sportowej.

W ramach zawodów zostanie rozegrany Super Puchar Klubu Kibica w kategorii OPEN na dystansie 100 metrów stylem dowolnym w kategorii kobiet i mężczyzn. Za ustanowienie rekordu zawodów w tej konkurencji przewidziana jest nagroda finansowa w wysokości 1000 zł. Na uczestników zawodów czekają równie atrakcyjne nagrody – rzeczowe i finansowe (plecaki firmy Arena dla trzech najlepszych zawodników i zawodniczek w klasyfikacji FINA – suma punktów za dwa starty) w każdej kategorii wiekowej. Do tego nagroda niespodzianka dla najmłodszego zawodnika zawodów, torba trenerska firmy Arena dla trenera zwycięskiej sztafety, czy nagrody finansowe w konkurencji 100 metrów stylem dowolnym – 300 zł, 200 zł, 100 zł. Ponadto każdy zawodnik otrzyma pakiet startowy (koszulka pamiątkowa z logo zawodów, worek na strój sportowy, elektrolity, woda mineralna 0,5l). Gwarantujemy wysoki poziom zawodów i rywalizacji sportowej, zapraszamy do Świebodzic – mówi Krzysztof Winiarczyk z Klubu Sportowego Rekin Świebodzice, naczelnik zawodów.

/MDvR/

Poprzedni artykułTrzeci stopień zagrożenia pożarowego w lasach
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]