Unia Bardo – Polonia-Stal Świdnica [RELACJA LIVE Z MECZU]

Piłkarze Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica walczą o kolejne punkty na boiskach IV ligi. Punktualnie o 16.00 podopieczni trenera Rafała Markowskiego rozpoczną wyjazdowy bój z Unią Bardo. Zapraszamy na tekstową relację LIVE, przypominamy o częstym odświeżaniu strony.

Początek spotkania za około kwadrans.

Za moment rozpoczynamy pojedynek, zawodnicy wychodzą już na murawę.

Skład świdniczan: B. Kot, Florian, Salamon, Sowa, Kozachenko, Gruba Filho, Białasik, Myrta, Szczygieł, Ł. Kot, Lima Santos

1′ – mamy pierwszy gwizdek arbitra – startujemy!

3′ – gra na razie w środku pola. Faul piłkarza Unii Bardo, z okolicy środka boiska grę wznowią poloniści.

6′ – dobra sytuacja naszych piłkarzy, Myrta niestety na pozycji spalonej.

10′ – bardzo groźnie po naszej wrzutce w pole karne, „przebijanka” zakończona niecelnym strzałem Myrty.

12′ – niestety Lima Santos przegrywa pojedynek jeden na jednego z bramkarzem Unii. Wciąż w Bardzie bez goli.

15′ – gra znowu przenosi się w okolice środka pola, akcję próbują budować teraz gospodarze.

20′ – tempo meczu rośnie – przed momentem faulowany był B. Kot i od rzutu wolnego rozpoczynają goście.

23′ – miejscowi zaczynają grać coraz ostrzej. Bardzo brutaulnie potraktowani Florian i Białasik i w efekcie pierwsze żółtko dla Unii Bardo.

28′ – w jednym z poprzednich starć bardzo mocno ucierpiał Julio Cezar Gruba Filho. Chyba będzie potrzebna zmiana. Mocno szykuje się do wejścia Wojciech Szuba.

30′ – jest sygnalizowana zmiana – na boisko za Julio Cezara, wchodzi Szuba.

33′ – mocny strzał Myrty z dystansu, piłka o metr mija jednak poprzeczkę bramki.

35′ – znakomita okazja dla gospodarzy po stałym fragmencie gry. Pudło z kilku metrów – mieliśmy sporo szczęścia!

37′ – druga żółta kartka dla piłkarzy gospodarzy, przed momentem szansę na prowadzenie mieli świdniczanie. Piłka po główce Limy Santosa przeleciała niestety obok słupka.

40′ – przed momentem było groźnie po akcji Myrty. Niestety piłka w decydującym momencie skoczyła na nierównej murawie i to przeszkodziło naszemu zawodnikowi. Boisko w Bardzie pozostawia niestety wiele do życzenia.

koniec pierwszej połowy – remis 0:0

46′ – rozpoczynamy drugą połowę – Baumgarten zmienia Floriana.

47′ – z linii 16. metra huknął Białasik – piłka niestety nad poprzeczką.

51′ – wrzutka w nasze pole karne, pewnie z tą sytuacją radzą sobie nasi obrońcy.

53′ – bardzo dobry przechwyt Szczygła, szkoda że podanie do partnerów było niedokładne.

55′ – Myrta główkuje z kilku metrów – futbolówka mija niestety światło bramki. Szkoda, to była bardzo dobra okazja.

60′ – Szuba – żółta kartka za przerwanie kontry rywali

61′ – Myrta decyduje się na strzał – niestety niecelny. Szkoda, bo tę kontrę można było rozwiązać lepiej.

66′ – rzut rożny dla świdniczan, sytyuację czyszczą defensorzy Unii, ale po chwili faulowany na 25. metrze Białasik. Mamy rzut wolny – strzał obok bramki.

69′ – Białasik uderza z dystansu – piłka nad poprzeczką.

72′ – Lima dorzucił piłkę z lewej strony boiska, piłkę na raty, ale skutecznie z bliskiej odległości pakuje do sieci Robert Myrta! Prowadzimy 1:0!!!

74′ – Baumgarten przegrywa pojedynek z bramkarzem przeciwników.

75′ – Orzechowski zastępuje Szczygła.

75′ – seria rzutów rożnych dla naszej drużyny, we wszystkich starciach górą obrońcy bardzian.

78′ – Lima Santos przejmuje piłkę i wychodzi oko w oko z bramkarzem. Nasz brazylijski napastnik próbował lobować, ale piłkę przeleciała tuż obok dalszego słupka bramki.

81′ – kolejna bardzo dobra okazja dla gości, niestety Sowa nieczysto trafił głową w piłkę i kończy się tylko na rzucie rożnym.

83′ – boisko opuszcza Myrta, w jego miejsce Filipczak.

84′ – Do Carmo zmienia Limę Santosa.

86′ – żółta kartka – Do Carmo

86′ – wrzutka w nasze pole karne, rywale faulują i od rzutu wolnego rozpoczyna Kot.

87′ – dynamiczna akcja lewym skrzydłem Orzechowskiego, akcja skończyła się na drugim i ostatnim obrońcy – szkoda. Za nim był już tylko golkiper Unii.

90′ – sędzia dolicza 4 minuty.

90’+ – przypadkowe kopnięcie rywali do przodu, w ostatniej chwili sytuację wyjaśnia Kozachenko.

90’+ – kolejna szybka akcja Orzechowskiego, zabójcza kontra wykorzystana przez biało-zielonych. Daniel wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnym uderzeniem dał nam dwubramkowe prowadzenie – 2:0!!!

koniec meczu – wygrywamy z Unią w Bardzie 2:0, podobnie zresztą jak jesienią w Świdnicy.