Strona główna Wydarzenia Tani kredyt gotówkowy – gdzie najlepiej?

Tani kredyt gotówkowy – gdzie najlepiej?

0

Potrzebujesz pieniędzy, dlatego od razu myślisz o zaciągnięciu kredytu gotówkowego. Zanim jednak zdecydujesz się na przypadkową ofertę, porównaj dostępne możliwości. Sprawdź, gdzie zaciągniesz zobowiązanie na korzystnych warunkach finansowych.

Polacy nie stronią od kredytów gotówkowych, zaciągając je z myślą o finansowaniu wielu wydatków – zarówno tych pilnych i pojawiających się nagle, jak też od dawna planowanych. W zaciąganiu zobowiązań nie ma nic złego, pod warunkiem przemyślenia tej decyzji oraz porównania dostępnych ofert. Jak bowiem pokazuje kalkulator dostępny na stronie https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/, różnica w kosztach może być znacząca.

Tani kredyt gotówkowy – zestawienie

Porównanie dostępnych ofert to najlepszy sposób na wybór korzystnego kredytu gotówkowego – takiego, który będzie tani i jednocześnie dopasowany do potrzeb oraz oczekiwań kredytobiorcy. Nie musisz jednak samodzielnie zbierać danych dotyczących kredytów – wystarczy skorzystać z internetowego kalkulatora, który porównuje dostępne oferty.

Przykład 1. Załóżmy, że potrzebujesz 8000 zł na remont mieszkania. Interesuje Cię okres kredytowania wynoszący 48 miesięcy. Na tani kredyt gotówkowy możesz liczyć m.in. w takich bankach jak:

·         inbank – miesięczna rata: 193,90 zł, całkowita kwota: 9 282,72 zł, RRSO: 7,75%

·         Nest Bank – miesięczna rata: 196,89 zł, całkowita kwota: 9 450,72 zł, RRSO: 8,75%

·         Santander Consumer Bank – miesięczna rata: 198,30 zł, całkowita kwota: 9 518,40 zł, RRSO: 9,16%.

Dla porównania – najdroższy kredyt gotówkowy (Plus Bank) to miesięczna rata na poziomie 248,85 zł z RRSO wynoszącym aż 23,46%.

Przykład 2. Załóżmy, że potrzebujesz 15 000 zł na zakup samochodu. Wybierasz okres kredytowania wynoszący 60 miesięcy. Tani kredyt gotówkowy zaciągniesz m.in. w:

·         inbanku – miesięczna rata: 297,12 zł, całkowita kwota: 17 827,20 zł, RRSO: 7,24%

·         Millennium Banku – miesięczna rata: 300,00 zł, całkowita kwota: 18 000 zł, RRSO: 7,68%,

·         Santander Consumer Banku – miesięczna rata: 303,25 zł, całkowita kwota: 18 195 zł, RRSO: 8,17%.

Warto także sprawdzić, ile będzie kosztować typowy kredyt samochodowy. Kalkulator znajdziesz pod adresem https://finanse.rankomat.pl/kredyty/samochodowe/.

Jak wynika z powyższego zestawienia, różnice w kosztach kredytu mogą być ogromne – rzędu co najmniej kilkuset złotych. Dlatego warto poświęcić choćby kilka minut na porównanie ofert. Z serwisem porównywarkowym będzie to znacznie łatwiejsze, szybsze i komfortowe.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułJak samodzielnie obliczyć ubezpieczenie AC?
Następny artykułWypłacą wynagrodzenia za strajk? Prezydent Świdnicy przepisów nie podaje