Strona główna Wydarzenia Jak samodzielnie obliczyć ubezpieczenie AC?

Jak samodzielnie obliczyć ubezpieczenie AC?

0

Chcesz rozszerzyć zakres ochrony ubezpieczeniowej pojazdu, dlatego decydujesz się na wykupienie polisy AC? Zanim wybierzesz przypadkową ofertę, oszacuj wysokość składki. Dzięki temu podpiszesz umowę, która będzie najbardziej korzystna finansowo.

Statystyki pokazują, że większość kierowców ogranicza się wyłącznie do wykupienia obowiązkowej polisy komunikacyjnej. Rośnie jednak świadomość Polaków w zakresie znaczenia dodatkowej ochrony ubezpieczeniowej w postaci polisy AC – potwierdzają to eksperci z serwisu porównywarkowego dostępnego pod adresem https://rankomat.pl/. To krok w dobrą stronę, ponieważ daje właścicielom pojazdów większe poczucie bezpieczeństwa finansowego w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych.

Uważaj na najtańsze AC

O ile w przypadku OC wybór najtańszej oferty jest jak najbardziej korzystny, o tyle wykupienie bardzo taniego AC nie jest dobrym rozwiązaniem. Warto bowiem mieć świadomość, że zakres ochrony ubezpieczeniowej zależy w tym przypadku od ceny pakietu. Im jest on droższy, tym można liczyć na pełne zabezpieczenie.

O tym, jak wybrać korzystne finansowo AC, dowiesz się z tego artykułu: https://rankomat.pl/ubezpieczenie-ac.

Oszacuj wysokość AC w internecie

Aby oszacować wysokość ubezpieczenia AC, informacji o proponowanych składkach nie musisz zdobywać we własnym zakresie. Korzystając z internetowego kalkulatora, poznasz orientacyjną wysokość składki bez konieczności wychodzenia z domu.

Jak działa taki kalkulator? Zasady są proste – wystarczy uzupełnić krótki formularz, podając informacje o samochodzie oraz o ubezpieczającym. Są to m.in. pytania dotyczące:

  • marki i modelu pojazdu,
  • rocznika samochodu,
  • miejsca garażowania,
  • dostępnych zabezpieczeń,
  • przyznanych zniżek.

Na koniec możesz (ale nie musisz) podać dane kontaktowe – jeśli zależy Ci na bezpośrednim kontakcie z towarzystwem ubezpieczeniowym, by od razu podpisać umowę.

Otrzymujesz kalkulacje od kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Zanim jednak wybierzesz konkretną opcję, porównaj zakres ochrony. Dopiero potem wybierz tę ofertę, która jest atrakcyjna pod względem finansowym. Kierując się wyłącznie ceną, istnieje duże ryzyko wyboru polisy AC, która swoim zakresem nie uwzględnia wielu zdarzeń losowych.

Jak widzisz, samodzielne obliczenie ubezpieczenia jest proste. Cała procedura sprowadza się do zaledwie kilku kroków – oznacza to sporą oszczędność czasu i dużą wygodę.

/Artykuł  sponsorowany/

Poprzedni artykułWYŚCIGI w Galerii Świdnickiej!
Następny artykułTani kredyt gotówkowy – gdzie najlepiej?