Strona główna 0_Slider „Świadomość”. Trzeci film świdniczanina

„Świadomość”. Trzeci film świdniczanina

0

Ma na swoim koncie już dwie udane produkcje i przygotowuje kolejną, a z 21-latkiem ze Świdnicy znów współpracują profesjonalni aktorzy.

W ubiegłym roku Mateusz Cejnóg zaprosił widzów na film zatytułowany „Efekt”. Obraz spotkał się z dobrym przyjęciem młodych widzów. W kwietniu tego roku reżyser-amator zakończył zdjęcia do kolejnej produkcji. – Film nosi tytuł „Świadomość” i w dość mocno będzie trzymał się tytułu. Gdy poznajemy główną bohaterkę Klarę, widzimy, że boryka się z pewnym problemem. Zaginął jej brat, a oprócz tego ma niekontrolowane zaniki pamięci. Pewnego poranka u progu jej drzwi pojawia się nieznajomy, Artur. Twierdzi, że wie z czym ma do czynienia Klara, oraz że jest w stanie jej pomóc. Odkrywana przez nich tajemnica okaże się być mroczna i pełna wątków paranormalnych, połączonych jednak ściśle z wiarą i tym, czym wg rozumowania jest „świadomość”, inaczej dusza – opisuje autor.

W roli Klary wystąpi Żaneta Homa. Młoda aktorka, studiująca na Wrocławskim PWST. Obecnie można ją dostrzec chociażby w telewizji m.in w serialu „Barwy Szczęścia” emitowanym przez TVP. Szaty Artura, natomiast przywdzieje Kacper Pilch. Absolwent już PWST. Kacper ma za sobą wiele ról, zarówno filmowych jak i teatralnych. Jeszcze kilka miesięcy temu zagrał jedną z głównych ról w pełnometrażowym filmie „Memento Mori”. Oboje bardzo dobrze się znają. Mieli styczność ze sobą w trakcie  przygotowań do spektaklu „Mistrz i Małgorzata” w reż. Cezarego Ibera. Tam mieli okazję spędzić dużo czasu razem, poznać się i stworzyć między sobą naprawdę silną chemię aktorską. Przyczyniło się to świetnie do pracy nad naszym filmem. Zarówno postacie Klary jak i Artura są bardzo trudnymi rolami. Oboje jednak wchodząc w swoje role wciągali ze sobą całą ekipę, która to nie mogła oderwać wzroku od tego, jak idealnie czuli swoje postacie – dodaje Mateusz Cejnóg.

Zdjęcia powstawały m.in. na Osiedlu Młodych w Świdnicy. Film będzie trwał około 30-40 minut. Obecnie jest w fazie postprodukcji, a efekt widzowie poznają latem tego roku.

/asz/
Zdjęcia Maciej Ławniczak

Poprzedni artykułŻarowianie wsparli świdnickie schronisko. Finał akcji „Paka dla Zwierzaka”
Następny artykułNastolatek uciekł z domu. Wrócił, bo było mu zimno