Strona główna Wydarzenia Strzegom Strzegom bez nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

Strzegom bez nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

0

Do pogotowia ratunkowego w Świdnicy lub do szpitala w Świebodzicach mają się zwracać mieszkańcy Strzegomia w celu uzyskania pomocy medycznej. 1 kwietnia zamknięty został punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Informujemy, że w związku z zaprzestaniem finansowania punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Strzegomiu przez Narodowy Fundusz Zdrowia z dniem 1 kwietnia 2019 roku punkt ten zostaje zamknięty. Po pomoc należy kierować się do Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy przy ul. Leśnej 31 tel. 74/662-27-80 lub do Szpitala Mikulicz w Świebodzicach ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3-7 tel. 74/64-19-283 – wyjaśnia Małgorzata Jurkowska, dyrektor Powiatowego Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy w informacji wywieszonej przed w strzegomską stacją pogotowia.

To nie pierwsze problemy związane z opieką medyczną dla mieszkańców gminy Strzegom. W dniach 1-2 kwietnia 2018 roku nocna i świąteczna pomoc lekarska nie była świadczona ze względu na braki kadrowe. Wtedy też wywieszono kartkę informującą, że od 4 do 30 kwietnia ambulatorium będzie nieczynne poza weekendami. Decyzja  ta była spowodowana zmniejszeniem środków z Narodowego Funduszu Zdrowia o połowę. Na miesięczne utrzymanie ambulatorium przekazywano do końca marca 2018 roku ponad 45 tysięcy złotych. Jak wówczas tłumaczono, za połowę tej kwoty usług w dotychczasowym wymiarze nie można było zapewnić.

/mn/

Poprzedni artykułNaprawy rozpoczęte. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość
Następny artykułNowe regulaminy, dodatkowe środki na Park Centralny i spór o strajk nauczycieli. Podsumowanie sesji Rady Miejskiej