Strona główna 112 Ruszyła XXI edycja akcji „Bezpieczna Kobieta”

Ruszyła XXI edycja akcji „Bezpieczna Kobieta”

2

Świdniccy policjanci wspólnie z kołem Ligi Kobiet Polskich w Świdnicy zorganizowali kolejne szkolenie dla pań w ramach akcji „Bezpieczna Kobieta”. Wzięły w nim udział mieszkanki powiatu, które chciały nabyć lub doskonalić swoje umiejętności m.in. z zakresu samoobrony.

To już XXI edycja „Bezpiecznej Kobiety”, której ideą jest przybliżenie kobietom zasad zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz nabycie umiejętności odparcia ataku w przypadku zetknięcia się z czyhającym na nie niebezpieczeństwem – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Podczas pierwszego spotkania uczestniczki kursu dowiedziały się m.in. czym jest przemoc domowa, policjanci omówili aspekty prawne oraz możliwości policji, prokuratury oraz innych instytucji w zakresie pomocy osobie pokrzywdzonej.  Kursantki dowiedziały się również czym jest przestępczość bankowa, oszustwa finansowe oraz jak bezpiecznie płacić karta płatniczą. Z uczestniczkami kursu omówione zostały również zagadnienia związane z bezpieczeństwem osób znajdujących się w okolicznościach noszących znamiona aktu terrorystycznego.

Oprócz części teoretycznej, obejmującej omówienie przyczyn i skutków agresywnych zachowań, aspekty prawne związane z obroną konieczną oraz zagadnienia ratownictwa medycznego, dla uczestniczek przygotowano także część praktyczną – symulowanie sytuacji niebezpiecznych, wraz z nauką nabywania umiejętności odpowiedniej reakcji w chwili zagrożenia.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPoznaj lokalną scenę hip-hop. Zobacz, kto zagra w sobotę w Świdnicy
Następny artykułWYŚCIGI w Galerii Świdnickiej!