Strona główna 0_Slider Rajdowe emocje zakończone! Największe puchary dla załogi Marczyk/Gospodarczyk!

Rajdowe emocje zakończone! Największe puchary dla załogi Marczyk/Gospodarczyk!

0

Świdnickie zmagania na trasach 47. Rajdu Świdnickiego-Krause dobiegły końca. Pierwszą eliminację Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski wygrał duet Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk, który Przedgórze Sudeckie przemierzył Skodą Fabią R5!

Zwycięska załoga Skody wygrała siedem z dziewięciu odcinków specjalnych, a fotel lidera rajdu w ciągu dwóch dni ścigania oddała tylko raz i to czasowo. Na drugim miejscu w generalce finiszowali  Marcin Słobodzian z Kamilem Kozdroniem jadący Fordem Fiestą R5, którzy stracili do liderów 11,6 sekundy. Na ostatniej prostej do mety trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczył kolejny zespół jadący Fordem Fiestą R5 – Tomasz Kasperczyk i Damian Syty. Ich strata do zwycięzcy wyniosła 37,5 sekundy.

Podsumowanie dwóch dni 47. Rajdu Świdnickiego-Krause wraz z obszerną fotorelacją na Swidnica24.pl około godziny 20:00.

Szczegółowe wyniki RSMP: TUTAJ

Szczegółowe wyniki HRSMP: TUTAJ

Tekst: Artur Ciachowski