Strona główna 0_Slider Posprzątają i… zamkną

Posprzątają i… zamkną

1

Po interwencji mieszkańców ulicy Kościelnej w Świdnicy magistrat zapowiada wywiezienie śmieci z nieczynnego od lat boiska, sąsiadującego z placem Pokoju. Nie ma jednak mowy o wykorzystaniu tego terenu do celów sportowych i rekreacyjnych.

Witam Pani Prezydent nawiązując do Pani wypowiedzi w sprawie oczyszczania terenów miejskich chcę zwrócić uwagę na boisko przy ul. Kościelnej dawniej należące do ZSZ obok pl.Pokoju. To co tam się dzieje, przechodzi ludzkie pojęcie. Nikt się tym nie interesuje a przecież to teren miasta, o ile się orientuję. Zjeżdżają się samochodami wyrzucają śmieci z bagażników po remontach i nie tylko. Wstyd dla miasta, a w szczególności wtedy gdy wycieczki z Niemiec przyjeżdżają i idą chcąc obejrzeć zabytkową bramę boczną prowadzącą na pl. Pokoju a tam proszę bardzo, wysypisko im się kłania. My, lokatorzy z budynku 13 wzięliśmy sprawę w swoje ręce i ile było można zrobić, to zrobiliśmy ale niestety wory ze śmieciami stoją w szeregu do zebrania i wysypu mamy nadzieję, że ktoś się właśnie tym zainteresuje i to pozbiera, i zrobi porządek na boisku. Pamiętam dawniej, za kadencji Pana Murdzka przyjeżdżały ciągniki z Farmy Miejskiej, jak i też z Tranzusa sprzątali kosili, a teraz pies z kulawą nogą tu nie zagląda. W sąsiedztwie jest Fundacja Serce, dzieci śmiałoby miały gdzie wyjść pograć w piłkę lub w inne zabawy no ale cóż nie ma odpowiedzialnych za ten stan rzeczy. Myślę, że Pani coś w tym kierunku zrobi – napisała na portalu społecznościowym na początku kwietnia do  prezydent Beaty Moskal-Słaniewkiej pani Iwona.

Kiedy ostatnio firmy działające na zlecenie miasta sprzątały to miejsce? Jakie są plany wobec dawnego boiska – takie pytania skierowaliśmy do rzecznika prasowego magistratu. – Miasto zleciło zebranie i wywóz odpadów z działek miejskich położonych na zapleczu ul. Kościelnej. Rozważona zostanie możliwość zamknięcia bramy oraz zamontowania fotopułapki – odpowiedziała rzeczniczka UM Magdalena Dzwonkowska.

W tegorocznym budżecie nie zostały zabezpieczone środki na zagospodarowanie dawnego boiska.

/asz/

Poprzedni artykułTraktorzysta bez uprawnień
Następny artykułZ przedszkolakami o bezpieczeństwie