Ponad 2 promile wydmuchał kierowca, który w poniedziałkowe popołudnie wjechał do rowu przy ulicy Szarych Szeregów w Świdnicy.
Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do świdnickich policjantów krótko po godzinie 15.30. Na miejscu okazało się, że kierujący osobowym Mitsubishi Colt, który zjechał do rowu w pobliżu myjni samochodowej przy skrzyżowaniu Szarych Szeregów i Krakowskiej, jest kompletnie pijany. Pierwsze badanie wykazało, że mężczyzna ma 2,39 promila alkoholu.
Za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia oraz zakaz kierowania wszelkimi pojazdami na czas określony przez sąd.
/mn/
fot. Dariusz Nowaczyński

![„Nalot” na nielegalne salony gier w Świdnicy i Wałbrzychu. Są zatrzymani [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/policja-nielegalne-automaty-4-238x178.jpg)
![Hałda odpadów wciąż się pali. Strażacy codziennie pracują na pogorzelisku [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/page-5-238x178.jpg)

![„Nalot” na nielegalne salony gier w Świdnicy i Wałbrzychu. Są zatrzymani [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/policja-nielegalne-automaty-4-100x75.jpg)
![Hałda odpadów wciąż się pali. Strażacy codziennie pracują na pogorzelisku [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/page-5-100x75.jpg)




