Strona główna 0_Slider Pływanie po zalewie od 1 maja

Pływanie po zalewie od 1 maja

0

Od środy, 1 maja będzie można ponownie korzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego nad zalewem Witoszówka w Świdnicy. Na gości czekają kajaki, rowery wodne oraz łodzie typu optymist.

Bosmanat czynny będzie codziennie od godziny 12.00 do 19.00, ale w pierwszy dzień sezonu godzina otwarcia będzie nieco późniejsza (po zakończeniu Biegu Goplany, którego start przewidziano na godzinę 12.00).

Sezon potrwa do końca września. Za wypożyczenie sprzętu w zależności od czasu i dnia pływania trzeba będzie zapłacić od 6 do 12 złotych. – Mamy nadzieję, że podobnie jak w latach ubiegłych możliwość aktywnego wypoczynku nad zalewem będzie cieszyła się dużym powodzeniem – mówi p.o. dyrektora Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jan Czałkiewicz.

Oddane do użytku w sierpniu 2016 roku miejsce rekreacji powstało w ramach budżetu obywatelskiego. Na gości czeka pięć rowerów wodnych, pięć kajaków i dwie łodzie typu optymist. Dodatkowymi atrakcjami są: przestronny taras widokowy na dachu wypożyczalni, dwa długie pomosty spacerowe oraz pływająca fontanna na środku zbiornika. Przy brzegach zalewu można wypocząć na drewnianych ławkach i leżakach.

/OSiR Świdnica/

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA3D]
Następny artykułPotrącenie na rondzie Orląt Lwowskich