Strona główna 0_Slider Piłkarze-amatorzy okazali serce. Zebrano blisko 6000 zł dla Pauliny!

Piłkarze-amatorzy okazali serce. Zebrano blisko 6000 zł dla Pauliny! [FOTO]

0

Sporym sukcesem zakończył się II Turniej Rodzinny Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica. W szranki stanęło dziś sześć zespołów złożonych z tatusiów dzieci broniących na co dzień barw biało-zielonego klubu. Cały dochód z wpisowego, a także z przeprowadzonego kącika gastronomicznego przeznaczony został na leczenie Pauliny Chmielewskiej. 

Paulina jest mamą Fabiana, młodego piłkarza Polonii-Stali Świdnica z rocznika 2010. Niedawno została zmuszona, by stanąć do walki z ostrą białaczką szpikową. Walczy bardzo dzielnie, jest już po pierwszej chemii. Czekają ją kolejne cykle, a na końcu przeszczep szpiku. Jednak w tej walce nie może być sama. To jest moment, w którym musimy jej pomóc. Walkę z chorobą Paulina musi stoczyć sama, dla siebie i swojego syna Fabiana, ale my możemy jej pomóc przejść przez ten trudny czas. Możemy położyć rękę na jej plecach i zachęcać ją do walki, a ludzi, którzy chcą pomoc na pewno będzie sporo – mówi Dariusz Stachurski, wiceprezes MKS-u Polonia-Stal Świdnica.

Za nami jedna z dwóch akcji charytatywnych organizowanych przez Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica, Chillout i Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dziś w hali na Zawiszowie odbył się II Turniej Rodzinny, w którym na boisku zobaczyliśmy rodziców naszych młodych piłkarzy. Wynik był sprawą drugorzędną, liczyła się pomoc, ale sportowych emocji, efektownych goli i znakomitych akcji oczywiście nie brakowało. Ostatecznie triumfowali przedstawiciele Rocznika 2006, wyprzedzając na podium Rocznik 2009 i Rocznik 2008. Na kolejnych miejscach rywalizację ukończyły drużyny 2012, 2013 i 2010. Wszyscy piłkarze za swoją postawę na parkiecie, a także fakt, że tego dnia ruszyli na pomoc Paulinie Chmielewskiej, zasłużyli na ogromne słowa pochwały.

Z zebranego wpisowego, a także z prowadzonego kącika gastronomicznego udało się uzyskać dokładnie kwotę 5688,82 zł i 1 euro. To bardzo dobry wynik. W sobotę, 11 maja na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się Festyn Rodzinny, podczas którego młodzi piłkarze z roczników 2010-2011 również grać będą dla Pauliny Chmielewskiej. Tam na kibiców czekać będzie jeszcze więcej atrakcji – między innymi loteria fantowa, gdzie czekać będzie wiele atrakcyjnych gadżetów od sponsorów i patronów całego wydarzenia.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułJubileuszowe Tradycje Stołu Wielkanocnego
Następny artykułPrzegrali w dramatycznych okolicznościach