Strona główna Sport Piłka nożna Pięć cennych punktów młodzików Polonii-Stali Świdnica

Pięć cennych punktów młodzików Polonii-Stali Świdnica

0

Pracowite dni mają za sobą dwie ekipy Polonii-Stali Świdnica z Ligi Dolnośląskiej Młodzików (I i II liga wojewódzka). Podopieczni Mariusza Krupczaka z rocznika 2006 rozegrali aż dwa pojedynki (Zagłębie II Lubin i Śląsk I Wrocław), drużyna trenera Przemysława Malczyka z rocznik 2007 walczyła z kolei z Gryfem Gryfów Śląski. 

solarz

Młodszy zespół z II ligi wojewódzkiej rywalizował na swoim terenie z Gryfem Gryfów Śląski. Biało-zieloni przegrywali już 0:2, a po przerwie po dwóch trafieniach Pawła Łabędzia zdołali doprowadzić do remisu 2:2 i podziału punktów.

Polonia-Stal II Świdnica – Gryf Gryfów Śląski 2:2 (0:2)

Polonia-Stal: Wielemborek, Karaś, Kulig, Pawlik, Sośnicki, Szachniewicz, Sztabiński, Urbańczyk, Zawiła, Hawryluk, Dudek, Bereś, Dudzic, Jarosz, Łabędź, Redlica.

Po ostatnich nienajlepszych występach przełamali się starsi zawodnicy Polonii-Stali Świdnica z rocznika 2006. Nasza ekipa z I ligi wojewódzkiej młodzików (czołowa ósemka drużyn na Dolnym Śląsku) spędziła ostatnie dni bardzo pracowicie, rozgrywając aż dwa mecze o punkty. Rozegraliśmy dobre zawody i co ważne zdobyliśmy cenne punkty, które pozwoliły nam awansować w okolice środka tabeli.

Rozpoczęło się od wyjazdowej wygranej w wymiarze 3:0 z Zagłębiem II Lubin. Gole dla drużyny trenera Mariusza Krupczaka strzelali Patryk Paliński, Leon Ziętek i Patryk Taratuta. Dziś na własnym terenie zremisowaliśmy 1:1 ze Śląskiem I Wrocław. Prowadziliśmy po trafieniu Leona Ziętka, ale goście zdołali wyrównać za sprawą Wiktora Benedyktowicza.

Zagłębie II Lubin – Polonia-Stal I Świdnica 0:3 (0:1)

Polonia-Stal: Widła, Cieślak, Holband, Homa, Korab, Paliński, Safian, Taratuta, Ziętek, Nowak, Choromański, Cybruch, Duda, Król, Lipiński, Malinowski, Sauter, Stańczak.

Polonia-Stal I Świdnica – Ślask I Wrocław 1:1 (1:1)

Polonia-Stal: Widła, Duda, Homa, Korab, Lipiński, Paliński, Safian, Taratuta, Ziętek, Nowak, Choromański, Cieślak, Holband, Król, Malinowski, Sauter, Stańczak.

/MDvR/

Poprzedni artykułKuria świdnicka odpowiada na list oburzonych nauczycieli
Następny artykułWszystko co musisz wiedzieć o 47. Rajdzie Świdnickim-Krause!