Strona główna 0_Slider Ostatni egzamin ósmoklasisty

Ostatni egzamin ósmoklasisty

0

W ostatnim dniu maratonu egzaminacyjnego ósmoklasiści zmierzyli się z nowożytnymi językami obcymi. Mimo trwającego strajku nauczycieli, sprawdzian został przeprowadzony we wszystkich szkołach podstawowych powiatu świdnickiego.

Ósmoklasistki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy w dniu egzaminu z języka obcego.

Ósmoklasiści mogli zdecydować się na jeden z następujących języków obcych nowożytnych: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, ukraiński lub włoski. Uczeń mógł wybrać tylko ten język, którego uczył się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Egzamin trwał 90 minut, a efekty uczniowie poznają 14 czerwca.

Egzamin po ósmej klasie jest obowiązkowy, ale nie można go nie zdać. Liczba uzyskanych punktów będzie miała znaczenie przy wyborze dalszego kształcenia.

W tym roku w szkołach ponadpodstawowych będzie dwukrotnie więcej pierwszoklasistów niż w ubiegłych latach. To efekt zmian w systemie edukacji. Naukę zakończyli ostatni uczniowie gimnazjów i pierwsi uczniowie ośmioklasowej podstawówki. W  roku szkolnym 2019/2020 powiatowe placówki będą gotowe na przyjęcie 2820 pierwszoklasistów: 1322 absolwentów gimnazjów i 1498 absolwentów podstawówek.

/asz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułZ przedszkolakami o bezpieczeństwie
Następny artykułStrażacy uratowali koziołka