Strona główna Wydarzenia Świdnica Nowe alejki i ławki w parku Wrocławskim

Nowe alejki i ławki w parku Wrocławskim

0

Trwają prace w parku Wrocławskim w Świdnicy. Po ułożeniu na tym terenie sieci ciepłowniczych przez Miejski Zakład Energetyki Cieplnej, zdecydowano się na wykonanie gruntownego remontu alejek parkowych wraz z budową ścieżki rowerowej.

O rewitalizację parku od kilku lat zabiegali świdniczanie. Do świdnickiego budżetu obywatelskiego zgłaszany był projekt odnowy zielonego terenu. Oprócz renowacji alejek mówiło się o montażu nowych ławek i oświetlenia, a także budowie placu zabaw. Propozycja nie zdobywała jednak wystarczającej liczby głosów, by zadanie skierowano do realizacji.

Kwestię rewitalizacji parku znajdującego się między ulicą Saperów a ulicą 1 Maja podnoszono także podczas prac wykonywanych przez Miejski Zakład Energetyki Cieplnej. W 2017 roku, w ramach programu “Kawka”, pod parkowym terenem układano rury ciepłownicze, prowadzące w kierunku zabudowań przy ulicy Wrocławskiej i 1 Maja. Park został przy tej okazji rozkopany, jednak MZEC deklarował wówczas przywrócenie całego terenu do poprzedniego stanu. Ostatecznie, zamiast przywracania, zdecydowano się na poważniejszy remont, którego realizacja właśnie trwa.

Całkowita powierzchnia nowych alejek parkowych i ścieżki rowerowej to ponad 1000 m² – mówi Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu. Dodatkowo, wzdłuż alejek zamontowanych zostanie 12 ławek parkowych oraz 11 koszy na odpady. – Koszt tej inwestycji to 206 611 złotych, z czego po stronie miasta jest kwota 114 611 zł, a po stronie MZEC – 92 tys. zł. Prace budowlane potrwają do końca kwietnia br. – dodaje Dzwonkowska. Zaznacza przy tym, że w ubiegłym roku na zlecenie MZEC zniwelowany i oczyszczony z odpadów budowlanych został teren parku, a na części wysiano także trawę. Koszt tych prac wyniósł 32 tys. zł.

/opr. mn/

fot. UM Świdnica

Poprzedni artykułSypnęło powołaniami do kadry UEFA Regions Cup!
Następny artykułNauczyciele przypominają o co walczą. Pokazali swoje zarobki [FOTO]