Strona główna 112 Nietrzeźwy kierowca uciekał przed policją

Nietrzeźwy kierowca uciekał przed policją

1

Funkcjonariusze Zespołu Prewencji Komisariatu Policji w Żarowie zatrzymali 56-letniego mieszkańca powiatu wrocławskiego, podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.


24 kwietnia  w godzinach popołudniowych policjanci patrolujący gminę Żarów zauważyli samochód osobowy marki Toyota, którym poruszał się mężczyzna.  Sposób jazdy kierowcy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Policjanci postanowili zweryfikować swoje podejrzenia, nakazali kierującemu zatrzymanie samochodu, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Ale ani sygnały świetlne, ani dźwiękowe mające na celu zatrzymanie pojazdu do kontroli nie nakłoniły kierowcy do zdjęcia nogi z gazu – widząc radiowóz rozpoczął ucieczkę. Funkcjonariusze podjęli pościg za uciekinierem oznakowanym radiowozem z włączonymi sygnałami pojazdu uprzywilejowanego. Pirat drogowy najwyraźniej przecenił swoje umiejętności, bo szybko został zatrzymany. Okazał się nim 56-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego od którego policjanci wyczuli wyraźną woń alkoholu. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie.

56-latek, za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozić mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami do 15 lat.

/Źródło KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułBędą matury. Strajk nauczycieli zawieszony
Następny artykułJedziemy do Mirkowa i celujemy w kolejne punkty