Strona główna Wydarzenia Świdnica Lato na podwórku. Zbiórka na dodatkowe lokalizacje

Lato na podwórku. Zbiórka na dodatkowe lokalizacje

0

Od czterech lat w ramach akcji „Lato na podwórku” Fundacja „Ładne Historie” spędza wakacje wspólnie z dziećmi i mieszkańcami na trzech świdnickich podwórkach, na których potrzeba działań edukacyjnych i animacyjnych jest najbardziej widoczna.

W ramach projektu „Lato na podwórku” przez całe wakacje na wybranych podwórkach w Świdnicy odbywają się bezpłatne animacje i zajęcia edukacyjne, prowadzone przez doświadczony zespół pedagogów, edukatorów i animatorów kultury.

W 2019 roku regularne działania profilaktyczne, animacyjne i edukacyjne ponownie zostaną realizowane w następujących lokalizacjach:
– Skwer przy ul. Teatralnej i Mennickiej;
– Podwórko przy ul. Gdyńskiej;
– Podwórko przy ul. Kopernika i Okrężnej.
Ze względu na dużą liczbę zgłoszeń, które fundacja dostaje od rodziców, działania mają być realizowane na dwóch dodatkowych podwórkach w Świdnicy:
– Podwórko na os. Zawiszów (obok Szkoły Podstawowej nr 1);
– Podwórko na os. Młodych (obok kortu tenisowego).

Od początku w organizacji projekt „Lato na podwórku” wspiera Świdnica, w tym roku również.

-Rozwój projektu „Lato na podwórku” wiąże się ze wzrostem kosztów jego realizacji, w związku z czym chcemy prosić was o pomoc. Zorganizowaliśmy zbiórkę publiczną, dzięki której możecie nas wesprzeć w organizacji tegorocznej edycji „Lata na podwórku”. Wpłaty można dokonać na kilka szybkich i prostych sposobów:
– zbiórka na zrzutka.pl
– zbiórka do puszek, które znajdą się od poniedziałku w kawiarni Trykotaże, Barze Kupieckim, kawiarni Łakociak Caffe, Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. K. Norwida przy ul. Franciszkańskiej 18, restauracji Przedmieście czy w Centrum Wspierania Organizacji
Pozarządowych;
– za pomocą przekazu bankowego dostępnego na ulotkach zbiórki.
Na organizację działań na dwóch dodatkowych podwórkach potrzebujemy kwoty 10000 zł, w tym 4500 zł to koszt pracy animatorów na jednym podwórku przez całe wakacje, a 500 zł to koszt materiałów do pracy wolontariuszy na jednym podwórko. Ponadto chcemy zebrać dodatkowo 5000 zł, które przeznaczymy na zajęcia edukacyjne i warsztatowe na wszystkich podwórkach, w tym naukę języka angielskiego, zajęcia z ceramiki i tańca – wyliczają organizatorzy.

/Fundacja Ładne Historie, opr. red./

Poprzedni artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń
Następny artykułSolidarni z nauczycielami. W niedzielę demonstracja w Świdnicy