Strona główna 0_Slider Ksiądz skazany za molestowanie prowadził rekolekcje dla dzieci

Ksiądz skazany za molestowanie prowadził rekolekcje dla dzieci

24

Były proboszcz parafii w Pszennie, który w 2003 roku został skazany za molestowanie dwóch ministrantów, w Sobótce  prowadził wielkopostne rekolekcje dla dzieci. O sprawie pisze portal OKO.press.

Edward P. przestępstwa dopuścił się w czasie, gdy piastował funkcję proboszcza w podświdnickim Pszennie. Został skazany na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 4 lata. Po uprawomocnieniu wyroku trafił do domu księży emerytów, ale po 3 latach wrócił do posługi kapłańskiej. Po tym jak jego wyrok uległ zatarciu, a sąd nie orzekł wobec księdza zakazów pełnienia funkcji duszpasterskich i kontaktu z nieletnimi, archidiecezja pozwoliła mu wrócić do pełnienia funkcji proboszcza w innej parafii. Ksiądz trafił na parafię w Brożcu, ale decyzją arcybiskupa został odwołany.

Jak ustalił portal OKO.press, ks. Edward P. od kilku miesięcy odprawia msze i spowiada w Sobótce. Między 31 marca a 2 kwietnia prowadził też wielkopostne rekolekcje dla dzieci. – Powiem szczerze, jak na spowiedzi, nie miał prowadzić tych rekolekcji. Ale uparł się, kurna, i dla świętego spokoju mówię: prowadź – opowiada OKO.press ks. Marek Pieczykolan, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sobótce. – On teraz musi siedzieć na dupie, bo ma emeryturę małą, próbuje dorobić trochę grosza. Tak myślę, no co ty, chłopie, nafikasz, jak ty masz 66 lat? – dodaje proboszcz.

Tłumaczy przy tym, że w parafii brakuje rąk do pracy – czasami do pomocy przyjeżdżali księża z okolicy, jednak wybawieniem miało być pojawienie się Edwarda P., kolegi proboszcza z czasów seminarium. Mieszkańcy poznali jednak przeszłość księdza. Jak ustalił portal OKO.press, wrocławska kuria nie wiedziała o prowadzeniu rekolekcji przez ks. Edwarda P. ani o jego pracy w parafii w Sobótce. Sprawa ma jednak zostać wyjaśniona.

/opr. mn/

Poprzedni artykułPłonęła dawna leśniczówka
Następny artykułMobilny Punkt Informacyjny w magistracie. Dowiedz się więcej o funduszach europejskich