Strona główna 0_Slider Kilkanaście usuniętych drzew poprawi stan bezpieczeństwa?

Kilkanaście usuniętych drzew poprawi stan bezpieczeństwa? [FOTO]

10

W sierpniu 2009 roku ponad pół tysiąca osób podpisało się pod petycją o wycięcie drzew rosnących bardzo blisko drogi nr 382 między Świdnicą a Strzegomiem. Całej alei nikt nie zgodził się usunąć.

Apel był efektem serii tragicznych wypadków, których w 2009 roku na tej trasie naliczono aż sto. W jednym z nich zginął świdnicki lekarz. Po tragicznej śmierci o wycięcie drzew walczył Paweł Chejdysz, kierowca i przyjaciel zmarłego. Jego starania spotkały się z dużym poparciem innych kierowców, ale na wycięcie całej alei żaden z burmistrzów Strzegomia nie wyraził zgody.  Część drzew była systematycznie usuwana, m.in. w rejonie skrzyżować i rozwidleń drogi. Kolejne kilkanaście okazów wycięto w ubiegłym tygodniu.

 – Na odcinku Świdnica – Strzegom (do granicy m. Strzegom) są prowadzone prace związane z usunięciem 15 szt. drzew, głównie gatunków lipa drobnolistna oraz topola kanadyjska. Drzewa zostały usunięte w terminie do 31 marca br. na podstawie decyzji wydanych przez Burmistrza Strzegomia. Przyczyną wycinki drzew było stwarzane przez nie zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego, większość drzew znajdowała się w złym stanie zdrowotnym z licznym suszem w koronach (13 szt.), dwa drzewa zostały wytypowane do usunięcia na wniosek Policji, ze względu na powtarzające się zdarzenia drogowe – informuje Leszek Loch, dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.

Cała trasa ze Świdnicy do Strzegomia przeszła w ostatnich latach gruntowne remonty. Warto pamiętać, że na większości tej drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h.

Agnieszka Szymkiewicz
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułO honor i przedłużenie swoich szans na utrzymanie
Następny artykułZrozpaczona żona szuka Dariusza Górala. Czy mógł trafić do Świdnicy?