Strona główna 0_Slider 47. Rajd Świdnicki-Krause. Uwaga na utrudnienia!

47. Rajd Świdnicki-Krause. Uwaga na utrudnienia!

0

W weekend rajdowcy opanują Świdnicę. Zmotoryzowani oraz pasażerowie świdnickiej komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu spowodowanymi 47. Rajdem Świdnickim – KRAUSE.

W sobotnie popołudnie, 27 kwietnia, odbędzie się pierwszy akcent rajdowego święta – będzie to odcinek specjalny rozgrywany na ulicach Świdnicy. Z tego powodu już od godziny 8.00 wyłączony z ruchu będzie fragment ulicy Ślaskiej od ronda Żołnierzy Wyklętych do skrzyżowania z ulicą Nasypową. Od godziny 14.00 nastąpi zamknięcie kolejnych ulic, przez które przebiegać będzie trasa miejskiego odcinka specjalnego, przejeżdżanego dwukrotnie – to zamkniecie potrwa do godziny 21.00.

Zamknięte zostaną wszystkie ulice okalające Park Centralny tj. Śląska do ronda Orląt Lwowskich, Lipowa, Garbarska, Wyspiańskiego. Od skrzyżowania z Placem 1000-lecia ulice Sprzymierzeńców, Rycerska , fragmentarycznie Pionierów Ziemi Świdnickiej, Polna Droga, fragment ulicy Wałbrzyskiej od ronda z Polną Drogą (włącznie z rondem) do ulicy Słowiańskiej, ulica Słowiańska do przystanku autobusowego przy cmentarzu (parz rysunek poniżej). Zamknięte będą również obie ulice odchodzące w kierunku centrum od ulicy Przyjaźni – Śląska i Zielona.

Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy mieszkańcy Świdnicy są zwolennikami sportów motorowych i pewnie część z nich chciałaby spędzić wieczór spacerując lub bawiąc się z dziećmi w tym niewątpliwie urokliwym zakątku jakim jest Park Centralny – mówią organizatorzy. Ponieważ jednak park będzie ze wszystkich stron zamknięty drogami, po których będą jeździć samochody rajdowe, na czas motoryzacyjnych zmagań powstanie pięć kontrolowanych przejść umożliwiających wejście do i wyjście z parku. – Prosimy osoby planujące swój pobyt w Parku aby skorzystały właśnie z tych przejść – dołożymy wszelkich starań aby sprawnie pokierować ruchem pieszych w tych pięciu miejscach. Jednak pamiętać należy że przejścia podczas trwania zawodów będą zamknięte – apelują organizatorzy.

Dodatkową prośbę kierują do zmotoryzowanych świdniczan, apelując o usuniecie zaparkowanych aut z ulic, po których przebiegać będzie odcinek specjalny. Zakaz postoju obowiązuje w sobotę, 27 kwietnia od godziny 12.00 do 20.30 i dotyczy mieszkańców ulic Lipowej, Placu Ludowego, Wyspiańskiego, Sprzymierzeńców, Rycerskiej i Polna Droga.

Także w niedzielę warto pamiętać o ograniczeniach w ruchu. Tego dnia odcinki specjalne będą rozgrywane poza Świdnicą, jednak z utrudnieniami trzeba się liczyć w okolicach kompleksu OSiR przy ulicy Śląskiej. W godzinach od 6.00 do 20.00 zamknięty będzie fragment ulicy Ślaskiej od ronda Żołnierzy Wyklętych do skrzyżowania z ulicą Zieloną. W godzinach od 9.30 do 13.00 zamknięta zostanie ulica Pionierów Ziemi Świdnickiej pomiędzy rondami z ulicą Sprzymierzeńców oraz rondem Żołnierzy Wyklętych włącznie. W dalszym ciągu nieczynny będzie fragment ulic Ślaskiej fragment ulicy Ślaskiej od ronda Żołnierzy Wyklętych do skrzyżowania z ulicą Zieloną.

W związku z rajdem przewidywane są także zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

W dniu 27.04.2019 r. od  godz. 14:00 (sobota)

Linia kierunek Przystanki wyłączone z obsługi Trasa przejazdu po zmianach:
50 Kopernika Al. Niepodległości, Pionierów Ziemi Świdnickiej, Śląska – OSIR,

Słowiańska, Przyjaźni, Kraszowicka – Most, Kraszowicka/Działkowa,

Bystrzycka przejazd Kolejowy.

Pl. Grunwaldzki,

Pl. Drzymały,*

Westerplatte/Bystrzycka, Jodłowa PKP.

51 Słowiańska kursy od godz. 13:18 skrócone

do Pl. Grunwaldzkiego

Kopernika – Pl. Grunwaldzki
52 Wokulskiego Bystrzycka Przejazd Kolejowy,

Kraszowicka/ Działkowa,

Kraszowicka – Most

Przyjaźni, Słowiańska,

Śląska – OSIR, Pionierów Ziemi Świdnickiej, Al. Niepodległości.

Jodłowa PKP, Westerplatte/Bystrzycka,*

Westerplatte/Śląska,

Pl. Wolności – Równa,

Pl. Grunwaldzki

53 Kopernika  kursy od godz. 14:12 rozpoczynają

od Pl. Grunwaldzkiego

Pl. Grunwaldzki – Kopernika
Linie nr 1, 6, 12, 30, 41, 60 pomijają przystanek przy Al. Niepodległości

W dniu 28.04.2019 (niedziela)

Linia Przystanki wyłączone Trasa przejazdu po zmianach
50 Pionierów Ziemi Świdnickiej,

Śląska – OSIR, Słowiańska, Przyjaźni, Kraszowicka (cała), Bystrzycka Przejazd Kolejowy

Al. Niepodległości,

Pl. Drzymały,*

Westerplatte/Bystrzycka,

Jodłowa PKP

52 Bystrzycka Przejazd Kolejowy, Kraszowicka (cała), Przyjaźni, Słowiańska,   Śląska – OSIR,

Pionierów Ziemi Świdnickiej,
Al. Niepodległości

Jodłowa – PKP,

Westerplatte/Bystrzycka*,

Westerplatte/Śląska,

Pl. Wolności – Równa,

Pl. Grunwaldzki

* Przystanki na trasie objazdu mają charakter „przystanku na żądanie”.

/opr. mn/

Poprzedni artykułPowstają nowe chodniki w gminie Żarów
Następny artykułTest francuskich aut – Renault Megane GT Line TCe 160