Strona główna 0_Slider Znakomici gitarzyści zagrają w Filharmonii Sudeckiej

Znakomici gitarzyści zagrają w Filharmonii Sudeckiej [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Krzysztof Pełech & Robert Horna Duo to kombinacja oryginalnych aranżacji w stylu samby, bossa-nowy, tanga oraz improwizowanych smooth-jazzowych klimatów. To bogactwo pięknych melodii, harmonii i rytmu. W programie zespołu znajdują się między innymi znane kompozycje Pata Metheny’ego, Ralpha Townera, Keitha Jarretta, Astora Piazzolli, Stanleya Myersa, Isaaca Albeniza, Francisco Tarregi a także oryginalne aranżacje utworów Celso Machado i Azizy Mustafy Zadeh. Znakomici muzycy wystąpią już 22 marca w odnowionej sali Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.

fot. £ukasz Giza
www.lukaszgiza.com

Krzysztof Pełech należy do elity gitarzystów klasycznych na świecie. Zapraszają go do współpracy wybitni kompozytorzy i gitarzyści (Tommy Emmanuel, Joscho Stephan, Jorge Morel, Leszek Możdżer), nagrywał wielokrotnie m.in. dla Polskiego Radia i BBC, ma na koncie 17 płyt. Regularnie uczestniczy w festiwalach muzycznych o międzynarodowym zasięgu.

Koncertował w tak prestiżowych salach jak: Filharmonia Berlińska, NOSPR, Filharmonia Narodowa, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, Victoria Concert Hall w Singapurze.

fot. £ukasz Giza
www.lukaszgiza.com

Brał udział w dwudziestu jeden konkursach, spośród których był laureatem szesnastu. W ankiecie „Gitarowy Top” ogłoszonej przez fachowy magazyn muzyczny „Gitara i Bas” Pełech został trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym. Rocznie wykonuje ok. 60 koncertów zarówno solowych jak i z towarzyszeniem orkiestr kameralnych i symfonicznych. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym odbywającego się od 1998 roku Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego Gitara+/Guitar Masters, a także inicjatorem i szefem Guitar Masters Camp w Krzyżowej. Od 2005 roku prowadzi klasę gitary w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie uzyskał tytuł doktora sztuki. Krzysztof Pełech prowadzi w Radiu Wrocław autorską audycję muzyczną – Strefa Pełecha (wtorek godz. 22.05).

Robert Horna jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych.  Aktywnie koncertuje w Polsce, Szwajcarii, Rumunii, Mołdawii, Niemczech, Belgii, Holandii oraz w Ameryce Południowej. Gości z recitalami na wielu prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą, podczas których regularnie jest zapraszany do prowadzenia lekcji mistrzowskich. Robert Horna jest artystą wszechstronnym – występuje w zespołach kameralnych, na koncertach z towarzyszeniem orkiestr i w ramach solowych recitali. Gitarzysta jest również autorem trzech solowych płyt wydanych nakładem CD Accord Music Edition.

PEŁECH & HORNA DUO

Viva Guitarra

Muzyka hiszpańska, latynoamerykańska, filmowa, klasyka i jazz

22.03.2019, piątek, godz. 19:00

Filharmonia Sudecka, ul. Słowackiego 4, Wałbrzych

Bilety w cenie 40 PLN (normalny), 30 PLN (ulgowy) dostępne w kasie Filharmonii Sudeckiej oraz na KupBilecik.pl

Rozwiązanie konkursu!

Dla naszych czytelników mieliśmy dwa podwójne zaproszenia na koncert zespołu Krzysztof Pełech & Robert Horna Duo w Wałbrzychu. Aby zdobyć wejściówkę należało odpowiedzieć na pytanie: Jakie zespoły współtworzy Krzysztof Pełech? Oprócz wymienionego już zespołu Krzysztof Pełech & Robert Horna Duo, znakomity gitarzysta współtworzy także grupy jak – Mazurtango – wraz z Piotrem Rangno (akodreon), Claudsky Duo wraz z Sebastianem Reimannem (skrzypce) oraz Duo Guitarinet wraz z Janem Jakubem Bokunem (klarnet). Po jednym podwójnym zaproszeniu otrzymali – Magdalena Czeretowicz oraz Marek Głowacki. Gratulujemy!

/Materiały nadesłane/

Poprzedni artykułOłówek Pawła: Nadchodzi Wiosna!
Następny artykułGrad medali i rekordów życiowych