Strona główna 0_Slider Zmagania w szczypiorniaka rozpoczęte

Zmagania w szczypiorniaka rozpoczęte [FOTO]

0

Wystartowała dziś sportowa rywalizacja w ramach czwartej edycji Memoriału Jakub Marcinkowskiego. Na starcie imprezy, która odbywać się będzie w dniach 8-10 marca na terenie dwóch hal sportowych (Zawiszów i SP 105) znalazło się 15 zespołów młodzików i juniorów młodszych z Polski i Niemiec. Młodzi piłkarze ręczni pragną oddać hołd przedwcześnie zmarłemu zawodnikowi ŚKPR-u Świdnica i uczniowi Gimnazjum nr 3.

W pierwszej edycji turnieju triumfowały zespoły Vive Kielce i Dziewiątki Legnica, w drugiej ŚKPR-u Świdnica i Dziewiątki, a w trzeciej Moto-Jelcza Oława i Kadry Dolnego Śląska. Również w tym roku udało się skompletować ciekawy zestaw drużyn. Oprócz gospodarzy – ŚKPR-u Świdnica występują: kadry Dolnego Śląska juniorów i młodzików, Gwardia Opole, TS Siemiatycze, MTS Kwidzyn, MKS MOS Wrocław, Orzeł Opole, KS Żórawina, Bór Oborniki Śląskie, Zagłębie Sosnowiec, Moto-Jelcz Oława i niemiecki LHC Cottbus. Mecze od piątku do niedzieli odbywają się w halach SP 105 przy ulicy Saperów (młodzicy) i na Zawiszowie przy ul. Galla Anonima (juniorzy młodsi).

Jakub Marcinkowski (2000-2015) był uznawany za jeden z największych talentów świdnickiej piłki ręcznej w ostatnich latach. Lider drużyny na boisku i poza nim. Imponował warunkami fizycznymi. Dysponował mocnym rzutem lewą ręką. Zmarł niespodziewanie 29 maja 2015 roku podczas rozgrywanego w Kielcach finału Mistrzostw Polski młodzików.

Szczegółowy terminarz: https://skprswidnica.pl/download/kuba%20terminarz19.pdf

/FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułSpotkanie z Mikołajem Roznerskim w ramach „Alchemii teatralnej”
Następny artykułPowalczą na pływalni „O Uśmiech Dziecka”