Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Zbliża się XVII Giełda Edukacyjna w Lutomi Dolnej

Zbliża się XVII Giełda Edukacyjna w Lutomi Dolnej

0

13 marca odbędzie się XVII Giełda Edukacyjna. W budynku Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej lokalne szkoły ponadpodstawowe (ponadgimnazjalne) będą promować aktualną ofertę edukacyjną dla szkół podstawowych i gimnazjalistów.

Poprzez takie działania młodzież ma okazję spotkać się bezpośrednio przedstawicielami konkretnych szkół, dzięki czemu ich decyzje staną się mądre i przemyślane. We współczesnym świecie bardzo istotną kwestią jest prawidłowo wybrana szkoła, a w przyszłości zawód, który stanowi gwarancję pewnego zadowolenia czy samorealizacji Młodzież kończąca szkołę podstawową i gimnazjum jest w takim wieku, że wymaga jeszcze podpowiedzi i wskazania ścieżki, która pomoże doprowadzić do osiągnięcia wysokiego standardu życiowego – mówi Elżbieta Dolińska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej.

Uczniowie potrzebują informacji na temat szkół, a także możliwości, jakie będą mieć po ich ukończeniu. Ważna jest znajomość rynku pracy oraz zawodów poszukiwanych. Często uczniowie mają problem z odpowiedzią na pytania dotyczące zainteresowań, predyspozycji. Dlatego ważne jest, aby uczniowie skorzystali z oferowanej pomocy – dodaje Edyta Zerka, Szkolny Doradca Zawodowy.

Organizatorzy XVII Giełdy Edukacyjnej zapraszają do Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej wszystkich uczniów klas VIII szkoły podstawowej i uczniów klas III gimnazjum wraz z rodzicami.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułSkontrolowali plac budowy planowanej „asfaltowni”
Następny artykułDzień Kobiet w oscarowym stylu tylko z Kinem na Szpilkach [ROZWIĄZANIE KONKURSU]