Strona główna 0_Slider XV Tradycje Stołu Wielkanocnego. Ostatnie dni na zgłoszenia

XV Tradycje Stołu Wielkanocnego. Ostatnie dni na zgłoszenia

0

Czas na zgłoszenia do największego wydarzenia wielkanocnego w regionie – XV Tradycji Stołu Wielkanocnego w Marcinowicach mija w najbliższy piątek, 22 marca. Regionalne spotkanie miłośników tradycji zaplanowano w Niedzielę Palmową, 14 kwietnia.

Z roku na rok wzrasta liczba wystawców, dlatego wzorem lat ubiegłych organizatorzy szykują miejsce na dwóch halach wystawienniczych dla kilkudziesięciu reprezentacji. Wydarzenie podzielone będzie na dwie części – Prezentacje Stołów Wielkanocnych i Kiermasz Produktu Wielkanocnego.

Łącznie spodziewanych jest ponad sześćdziesięciu wystawców. Niespodzianką w roku 2019 będzie pokaz gotowania na żywo z lokalnych produktów przygotowany przez Krzysztofa Bigusa, uczestnika programu Master Chef. Mieszkaniec gminy Marcinowice znalazł się w minionej edycji w TOP 5 programu.

Udział w Prezentacjach Stołu Wielkanocnego na hali głównej możliwy jest na specjalne zaproszenie organizatorów. W tej części rady sołeckie, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, szkoły, zespoły folklorystyczne zaprezentują tradycyjne potrawy związane ze świętami Wielkiej Nocy.

Dla lokalnych producentów, rękodzielników i firm przygotowano halę z Kiermaszem Produktu Wielkanocnego. Koszt dzierżawy miejsca pod stoisko wynosi 70 zł.

Szczegóły dotyczące wydarzenia (informacje, karty zgłoszenia) znajdują się na stronie www.tradycjestolu.marcinowice.pl.

/GCK Marcinowice/

Poprzedni artykułLekcja muzyki na żywo [FOTO]
Następny artykułWięzienie zamiast prac społecznych za skatowanie suczki