Strona główna Wydarzenia Świdnica Wymyśl imię dla misia – „Lato na podwórku” wraca z 4. edycją!

Wymyśl imię dla misia – „Lato na podwórku” wraca z 4. edycją!

0

Wiele dzieci spędza wakacje na świdnickich podwórkach. Od czterech lat w ramach akcji „Lato na podwórku” animatorzy Fundacji „Ładne Historie” są tam z nimi.

Fundacja wykorzystuje kontekst podwórka jako wspólnej przestrzeni, mającej duży potencjał integracyjny dla jego mieszkańców. W ramach projektu „Lato na podwórku” na wybranych podwórkach w Świdnicy przez całe wakacje odbywają się bezpłatne animacje i zajęcia edukacyjne, prowadzone przez doświadczony zespół pedagogów i animatorów kultury.

W 2019 roku regularne działania profilaktyczne, animacyjne i edukacyjne będą realizowane ponownie w następujących lokalizacjach:

– Skwer przy ul. Teatralnej i Mennickiej

– Podwórko przy ul. Gdyńskiej

– Podwórko przy ul. Kopernika i Okrężnej

Dodatkowo w tym roku animatorzy będą działać na dwóch nowych podwórkach:

– Podwórko na os. Zawiszów

– Podwórko na Os. Młodych

Od początku bohaterem identyfikacji wizualnej „Lata na podwórku” jest żółty miś widoczny na plakatach. W tym roku zostanie przedstawiony w nowej odsłonie, przygotowanej przez znanego i cenionego plakacistę, Jakuba Zasadę. Miś potrzebuje swojego imienia! Można zgłaszać swoją propozycję na imię na profilu projektu na Facebooku: https://www.facebook.com/latonapodworku/.

Wkrótce zostaną ogłoszone szczegółowe informacje na temat działań planowanych w ramach tegorocznej edycji „Lata na podwórku”.

Działanie “Lato na podwórku” dofinansowane jest ze środków pochodzących z opłat za sprzedaż alkoholu w ramach realizacji zadań Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Gminie Miasto Świdnica na 2019 rok.