Strona główna Wydarzenia Świdnica Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne

Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne

0

Wolontariat działający w Szkole Podstawowej nr 2 imienia Polskich Olimpijczyków w Świdnicy zorganizował w tym roku szkolnym innowacyjne działanie: międzypokoleniowe warsztaty kulinarne.

To pomysł rodziców, babć oraz zaprzyjaźnionych ze szkołą osób starszych z Domu Seniora Marconi. Podczas zajęć dorośli uczą dzieci i młodzież ze szkoły trudnej sztuki gotowania i zdradzają swoje domowe sekrety. W kuchni wyposażonej dzięki projektowi z Unii Europejskiej znalazły się wszystkie niezbędne akcesoria do przyrządzania potraw.

Od września miało miejsce już pięć spotkań cieszących się wielkim powodzeniem, podczas których zostały przyrządzone gołąbki, ciasta, racuchy, placki ziemniaczane i pierogi.

Na ostatnim spotkaniu wolontariusze uczyli się przyrządzać naleśniki na słono (ze szpinakiem, fetą i suszonymi pomidorami) i na słodko (z czekoladą, dżemem i twarożkiem). Sądząc po zapachach, jakie unoszą się podczas warsztatów po całej szkole i uśmiechach przy stole sukces został osiągnięty. Kolejne warsztaty już na początku kwietnia.

/SP nr 2, opr. red./

Poprzedni artykułNasze zwierzaki. Lekarz radzi: Zadbaj o sierść pupila na wiosnę!
Następny artykułWymyśl imię dla misia – „Lato na podwórku” wraca z 4. edycją!