Strona główna Sport Piłka nożna Wygrane AKS-u i Zjednoczonych

Wygrane AKS-u i Zjednoczonych

0

Oprócz zwycięstwa Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica po trzy punkty sięgnęli także pozostali czwartoligowcy z terenu powiatu świdnickiego. Wygrane na inaugurację wiosny odnieśli piłkarze AKS-u Strzegom i Zjednoczonych Żarów.

Nie było niespodzianki w meczu wicelidera grupy zachodniej IV ligi z ekipą walczącą o utrzymanie się na tym szczeblu rozgrywkowym. Drużyna AKS-u Strzegom pewnie pokonała na własnym boisku Prochowiczankę Prochowice w wymiarze 3:0. Wszystkie gole strzelił Damian Migalski, kompletując hat-tricka. Podopieczni Roberta Bubnowicza wciąż plasują się na drugiej pozycji w tabeli, tracąc do liderującego Chrobrego II Głogów trzy punkty.

AKS Strzegom – Prochowiczanka Prochowice 3:0 (2:0)

AKS: Słowik, Zieliński, Chrapek, Durajczyk, Serweciński, Domaradzki (85′ Lesiński), Morawski, Shevchenko (65′ Gawlik), Emeka, Sadowski, Migalski (80′ Sobczak).

Udany debiut na ławce trenerskiej Zjednoczonych Żarów zaliczył w ostatni weekend Maciej Jaworski. Jego zespół pokonał na wyjeździe Unię Bardo 2:1. Choć sytuacja beniaminka rozgrywek wciąż jest bardzo trudna, to żarowianie pokazali, że chcą powalczyć. Do przerwy było 1:0 dla gości po trafieniu Damiana Uszczyka. Po przerwie nasi piłkarze podwyższyli prowadzenie za sprawą Konrada Sajdaka. Miejscowi rzucili się do odrabiania strat. Stworzyli sobie kilka świetnych okazji, ale wykorzystali tylko jedną. Honorowe trafienie dla Unii zdobył grający trener zespołu – Tomasz Zieliński.

Unia Bardo – Zjednoczeni Żarów 1:2 (0:1)

Zjednoczeni: Błaszczyk, Wojnowski, Szuba, Chłopek, Kołodziej, Krupczak, Dopieralski, Łagiewka (81′ Ciupiński), Khvostenko (86′ Śliwa), Uszczyk (90′ Czoch), Sajdak.